37

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Jak vám dopadli odkvetlé P. kwangsiensis.Mám dojem,že ten můj  začíná po tom kvetení  regenerovat.Ze sklizených semínek mi pár vyklíčilo,ale z toho jsou schopné tak dvě sazeničky.Foto zasílám Wufengovi.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

38

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Můj zatím trochu obráží listím na dvouletých stéblech, výhonky nemá žádné. Uvidíme, jestli to přežije, nebo ne. Semenáčů mám asi 20, tak se alespoň snad pár z nich osvědčí a budou dobré.

39

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Moje rostlina totálně uschla a žádné výhonky zatím taky nejsou...

V truhlíku mám možná přes sto semenáčků, pár z nich jsou albíni (a si nebudou bez chlorofylu životaschopné). Vylezly také dvě panašované rostlinky, těch si budu hodně hledět.

Kdyby chtěl někdo zkusit štěstí, tak zbývá ještě hrst semen!

40

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Majk napsal:

V truhlíku mám možná přes sto semenáčků, pár z nich jsou albíni (a si nebudou bez chlorofylu životaschopné). Vylezly také dvě panašované rostlinky, těch si budu hodně hledět.

Taky mi vyrostlo docela dost albínů a většina jich rychle uhynula. Pár panašovaných se ještě drží, ale uvidíme zda vyrostou.

41

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Dobrý den, nemáte někdo náhodou zkušenost s pěstováním Phyllostachys Propinqua "LI YU GAN" v INTERIÉRU? Pokud ano, napište prosím, jak reaguje v interiéru v zimním období? Děkuji vám, yo.san

42

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Jaká je situace u vašich rostlin? Moje zatím opětovně nekvete, ale už jsou zprávy, že někde opět kvete.