1

Téma: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Zdravím všechny bambusáře.
Tento týden mě začal kvést Phylloctachys kwangsiensis.Ihned jsem ho pohnojil a důkladně zalil.Je možné,že to kwangsiensis přežije,nebo si mám už shánět novou sazenici?

2

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Výběžkaté bambusy by kvetení mohly přežít. Přeji ti, aby se po odkvětu tvůj bambus zotavil. Pokud budeš mít semena a mohl nějaká poslat, tak bych o nějaké semínko měl zájem

3

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Můj už je také celý mohutně v květu. Nemá vůbec normální listy, pouze takové menší u květů, tak předpokládám že po odkvětu uhyne. Jak se k tomu dostanu udělám foto. Pokud sklidím nějaká semena, tak se podělím.

4

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Takhle kvete v mé zahradě v Praze.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

5

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

6 Naposledy upravil: Majk (11.10.2010 20:27:59)

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Tak jako všem i mně vykvetl letos na jaře vsazený Ph. kwangsiensis. Roslinu jsem získal vloni touto dobou od pana Lipenského výměnou za jinou rostlinu.
Bambus je už skoro celý suchý a tak jsem včera pokusně sklidil pár větví. Od počátku kvetení uběhly přibližně dva měsíce.
V každém klásku jsou v průměru 1-2 vyvinutá semena. Doufejme, že budou dostatečně vyzrálá. Po usušení jich zkusím pár vyset, abych ověřil klíčivost...

http://s4.postimage.org/dLlC9.jpg

7

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Moje zatím vypadají zelenější a nezdá se mi, že by už byly zralé. Zatím je ještě nechávám na rostlině, snad dojdou. Pokud to nestihnou letos, tak snad dozrají napřesrok, ale stejně raději koncem roku část ostříhám a schovám.

8

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Na zkoušku jsem vysel 50 semen a po pěti dnech se začínají ukazovat první klíčky. Klíčivost odhaduju zatím někde kolem 15-20%. Semena byla málo vyzrálá, navzdory tomu je to zatím lepší než jsem čekal. Odhadoval jsem, že z té padesátky vylezou tak tři...

9

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Supr zpráva že klíčí. Je tu tedy šance že o něj nepřijdeme.

10

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Horší je, že tu bude kolovat spousta různých kultivarů a ty budou mít nejspíš rozdílné vlastnosti. Do teď tu byl jediný a člověk věděl co může od rostliny očekávat.

11

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Máš úplně pravdu. Ale zase se třeba objeví nějaký nový zajímavý kultivar. Stejně už to nezastavíme, takže se na to radši budu dívat optimisticky.  smile

P.S. Mrkni se prosím do emailu.

12

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Dneska jsem počítal klíčky, které vykukují ze substrátu a napočítal jsem 18. Až ještě trochu povylezou, pořídím nějaké foto. Bohužel jsem měl doma jen starý přeschlý výsevní substrát a tak povrch lehce plesniví, ale snad to rostlinky zvládnou.
Taky jsem sklidil pár dalších větví a semena jsou zase o trochu kvalitnější a buclatější. Zdá se mi, že lepší jsou na dvouletých výhonech(bez chlupů) než na letošních.