25 Naposledy upravil: luispk (07.06.2011 19:06:18)

Re: Poptávka

Ahoj všem pěstitelům. Chci založit bambusový živý plot a proto sháním více rostlinek (bylo by to asi na 25 m plotu) nějakého odolného kultivaru. Po nastudování popisů od p. Rezla jsem si vybral Bashanii (fargesii nebo qingchengshanensis). Rostou rychle a jsou odolné. Trochu jsem od nich byl ale odrazován, protože prý rostou tak agresivně ( to je skoro pěkné, že? :-)), že se pak nedají spoutat pomalu ani kořenovou zábranou. Další favorit je z rodu Phyllostachys. Chci se proto zeptat zda by někdo neměl odkopek? Koupím velice rád, ale jelikož jich chci více, tak cena například v Praze mně děsí... :-(. Budu rád, když se někdo ozve a moc se těším. Lukáš.
Zdar a mnoho úspěchů všem pěstitelům.

26

Re: Poptávka

Do jaké lokality to chcete sázet?

27 Naposledy upravil: Jirka (07.06.2011 21:09:54)

Re: Poptávka

Škoda, že nemáte u jména kde bydlíte. Jinak Bashanii fargesii nedoporučuji. Poslední dvě zimy všechny listy zmrzlé, stébla přežila. Nevadil až tak mráz, ale větr, Bashanie ma celkem velké listy. Ještě by chtělo upřesnit jak vysoký ten plot chcete. Phyll. aure. spetabilis se rozrůstá asi stejně agresivně, ale je vysoký, ale jsou i jiné druhy.

28 Naposledy upravil: luispk (07.06.2011 21:59:43)

Re: Poptávka

Dobrý večer, pokusím se upravit profil s bydlištěm.
Bambusy bych chtěl pěstovat na chalupě u Třebívlic, což je na kraji Českého středohoří. Dle mapy cca 200 m nad mořem.
U nás je úrodná zem, ale je pravda, že zde trochu fouká. Z jedné strany je barák a na plot bych dal nějakou fólii (možná bambusovou rohož? :-)), aby byly co nejvíce chráněny před větrem. Bambusy by byly na přímém slunci. Zalévání by nemněl být problém. Jezdíme tam pravidleně. Výška plotu může být od 2 do 4 metrů. Je to plot k silnici.

29

Re: Poptávka

Zkusit to můžete, ale moc bych vám to nedoporučoval. Vidím v tom dvě nevýhody. Bashanie u větších stébel mají dole málo větví, čili bude dole skrz plot možná vidět. Samozřejmě podle toho, jak moc široký ho necháte. Druhou nejpodstatnější věcí je, jak je donutíte, aby vám rostly podél plotu? Uhlídat 25 metrů nevidím vůbec reálně.

30

Re: Poptávka

Jak jsem již psal, byl jsem od tohoto druhu odrazovám z důvodů, jež píšete. Moc agresivní růst. Proto jsem si vybral alternativu Phyllostachys. Jak také píšu nahoře.
Jestli tu je tedy nějaká dobrá duše, co má bambusy tohot rodu, tak budu rád, když se ozve. Zřejmě nejlepší budou Ph Nuda, Ph Bissetii, Ph Aureosulcata... Určitě si nechám rád poradit od zkušených pěstitelů. Možná letos zkusím více druhů a který se uchytí nejlépe bude vítěz. :-)
Ale jak to znám, tak se mně zalíbí a skončím u sběratelství. Již teď jsem z bambusů dost mimo. :-)

31

Re: Poptávka

Ahoj, tak jsme v sobotu s manželkou vyrazili pro pár bambusů no a máme 4 kousky přes dva metry Ph. nuda Localis a 1 kousek také slušně ke dvoum metrům Ph. vivax aureocaulis. Byli jsme z bambusů tak mimo, že u nás na zahradě budou asi již jen bambusy... :-D. Nafotím co mám a pošlu to sem co nejdříve. ;-)
Každopádně pořád mám zájem o další kousky... :-)))

L.

32

Re: Poptávka

Po první zimě Vás nadšení přejde wink

33

Re: Poptávka

Jsem rozený optimista. :-)

Tak nějaké fotky bambusáků. V sobotu jedou na chalupu. Jinak jsou pěstované venku a docela ok zimuje jejich matka ( cca 4 - 5 let?)
Ph. nuda localis:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

34

Re: Poptávka

A Ph. vivax aureocaulis:

PunBB bbcode test
Toto je v sobotu 11.6.
PunBB bbcode test
A toto dnes 14.6. :-) Jo na balkóně se jim líbí...
PunBB bbcode test

35

Re: Poptávka

Mě to ani po mnoha zimách nepustilo. smile Někdy je to boj, ale o to je to zajímavější.

36

Re: Poptávka

Je to tak, jak píše Wufeng. Jak začne jaro a rostou nové výhonky, je to paráda!!!