25

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Ahoj Majku, včera mi semínka dorazila, dnes provedu výsev. Děkuji moc. Jak porostou, umístím sem fotku.

26

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Ďakujem za semienka PH.kwngsiensis. Dnes prišli a sú v poriadku. Ako sa revanšujem??

27

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Není třeba mi to jakkoliv oplácet wink

28

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

To Majk: Ahoj,take se pridavam, dnes mi prisly v poradku seminka. Diky moc

29

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Majku, hlásím pěstitelský úspěch! semínka klíčí moc pěkně a mají se k světu. Zatím mi vyklíčilo 10 z 25 semínek. Poslední klíček se objevil dnes do rána, takže doufám, že ještě nějaký klíček se objeví.

30

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Výborně!
Škoda jen, že je teď tak málo světla. Po té co rostlinky vyčerpají zásoby ze zrna, už moc rychle nerostou. Na jaře to asi bude jiný kafe...

31

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Den se nám už začíná prodlužovat, tak zatím hlavně aby rostlinky dobře zakořenily. Kdy by bylo nejlepší rostlinky vysadit trvale ven? Na jaře, nebo až za rok?

32

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Taky mi teď stagnují, ale jsem spíš rád. Nechci aby se zbytečně moc vytáhly. Ven bych je dal asi až napřesrok. Uvidíme co udělají v létě, ale spíš bych to viděl ještě na jednu zimu vevnitř.

33

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Ahoj, tak uz mi take vyklicily nejaka semena Ph. kwangsiensis a to 33 ze 76 . Dale jsem take vysel nejaka semena Ph. rubicunda ,tam je celkem dobra klicivost, vyklicilo mi jich zatim 30 ze 39 .Oba vysevy jsem provedl 5.12. .U kwangsiensis jsem mel semena namocena 1 den ve vode  a u rubicundy 1 den ve svetle hnedem roztoku lignohumatu. Tezko rict ,jestli lignohumat pomohl v klicivosti, nebo byla tak dobra semena. Napr. u D. giganteus (zdroj exotic-plants.de) mi vzeslo po 1,5 dne maceni v lignohumatu ze 12 semen pouze jedno (a zatim se drzi :-) ) . Mate nekdo s lignohumatem v oblasti kliceni lepsi zkusenost?

Phyllostachys kwangsiensis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys rubicunda

PunBB bbcode test

34

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Já zkoušel namáčet semena Phyllostachys kwangsiensis. Neměl jsem čas je zasadit, tak byly skoro tři dny v roztoku lignohumátu a klíčivost odhaduji tak na 80-90%. Na jaře chci vysadit další semena Phyllostachys rubicunda. Tam se chystám kus namočit a kus ne a pozorovat jestli to bude mít nějaký vliv. Ale zatím se mi zdá, že to opravdu funguje. Ta klíčivost mi přijde po namočení velmi dobrá.

35

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Ja jsem tomu po prvnim vyzkouseni moc neveril, ale zrejme to bylo asi ne prilis cerstvymi semeny. Co se tyka Ph. rubicunda, tak tam mam po namoceni klicivost myslim si ,docela dobrou. Rozdelit vysev na dve casti,je dobry napad, jen to chce delat s vice semeny,aby byl videt rozdil co mozna nejlip.Ja jsem zatim nemel k dispozici tolik semen ,abych to vyzkousel a mohl to potvrdit. Bude to urcite zajimave zjisteni a potvrzeni,ze Lignohumat zlepsuje klicivost.

36

Re: Phyllostachys kwangsiensis - květ

Část semen jsem přeposlal se svolením Majka do Německa a podívejte se jak rostou v ideálním prostředí v botanickém institutu v Heilderbergu. Svítí se jim 12 hodin denně, teplota 25°C přes den, 20°C noc.

13. prosince

PunBB bbcode test

26. ledna

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

9. února

PunBB bbcode test

14. března

PunBB bbcode test

4. dubna

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

zdroj: http://bambusdeutschland.plusboard.de/k … t6843.html