85

Re: Jaro 2010

zaslal Didanek:

záhadné barvení bambusu

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

86

Re: Jaro 2010

Nebyly na sluníčku? Většinou se takhle barví na slunci.

87 Naposledy upravil: didanek (12.05.2010 21:44:50)

Re: Jaro 2010

wufeng napsal:

Nebyly na sluníčku? Většinou se takhle barví na slunci.

ano, ale o bissetii píšete: http://bambusy.info/?bambus:Phyllostachys-bissetii že se na slunci barví do žluta, ale muj je skoro černý, a vzpominam si že to dělal i loni, jenze loni mne nenapadlo že by měl být žlutý. už jsem se radoval že mám nigru ale ted tedy nevím. dostal jsem ho před časem od pospy.
A atrovaginata by měla být pokud vím zelená.

88

Re: Jaro 2010

didanek napsal:

ano, ale o bissetii píšete: http://bambusy.info/?bambus:Phyllostachys-bissetii že se na slunci barví do žluta, ale muj je skoro černý, a vzpominam si že to dělal i loni, jenze loni mne nenapadlo že by měl být žlutý. už jsem se radoval že mám nigru ale ted tedy nevím. dostal jsem ho před časem od pospy.
A atrovaginata by měla být pokud vím zelená.

Ono to je myšleno na velká, starší stébla. To dělá hodně zelených Phyllostachysů, že na slunci stébla jdou do žluta. To, že se některé slabší vybarví takhle do tmava je celkem běžné. Nechci tě zklamat, ale Phyllostachys nigra to nebude.

89 Naposledy upravil: choch (13.05.2010 11:04:32)

Re: Jaro 2010

Mně tohle dělal Ph. viridiglaucescens u mladých stébel, která byla hodně na slunci. U starší rostliny, ze které jsem měl rhizomové řízky a která je vysazena na slunečném místě jsem viděl starší stébla až skoro do žluta smile

Teď na jaře jsem zase pozoroval, jak se mladá stébla u Ph. aureosulcata aureocaulis zbarvila až do tmavě červena. Zimoval jsem ho na chodbě a na jaře přenesl do teplé místnosti, kde okamžitě vyrostly 1,5 metru stébla. Teď už je asi měsíc na balkóně a ta červená se už malinko vytrácí.

90

Re: Jaro 2010

Tak jsem tady pomohl vyřešit jednu záhadu a u Betyara byl namísto Phyllostachys viridis identifikován jako správný Phyllostachys viridiglaucescens.

Pozoruji zde však ještě jednu záhadu. Jak je možné že u někoho Phyllostachys atrovaginata raší již nyní stébla. Mám tento bambus již od léta r. 2006 od pana Dr. Lipenského ze Žamberka. Je to skutečně u mne atrovaginata neb nádherně voní po kadidle  či santalovém dřevě a ani se nemusí třít stéblo v prstech. Stačí jedna větší dešťová přeháňka k tomu teplé počasí a následně, když vyjde slunce, tak je celé okolí bambusu provoněné. Stébla u mé atrovaginaty raší vždy až ve třetí dekádě června - nikdy ne v květnu.
Téměř stejně pozdě jako P. atrovaginata vystrkuje na mé zahradě stébla P. virella, ta také voní, ale o poznání méně než atrovaginata.

Otevřme na toto téma zde diskusi.

Josef  K n a p  - Čelákovice - 3km proti proudu od soutoku Labe s Jizerou na levém břehu Labe tedy v poloze velmi teplé a   
                                             s velmi mírnými zimami.

91

Re: Jaro 2010

Nejlepší by byly nějaké fotky ať se můžeme podívat jak vypadá. Nejlépe detail výhonku, plus foto celé rostliny a nějaký detail na ní.
Taky mi to přijde brzo, ale třeba se na některé lokalitě může chovat jinak.

Já jí mám na jiné zahradě než bydlím, takže nevím jak je na tom teď, ale myslím, že takhle brzo taky určitě nejede.

92

Re: Jaro 2010

Moje Phyl. atrovaginata měla první výhonek v roce 2006 - 15.5., 2007 - 15.5.,2008-1.5., 2009 - 16.5.,2010 - ještě nic.

93

Re: Jaro 2010

...i mě vrtá Atrovaginata hlavou, protože se mi zdá,  že zabarvení stébel a výhonků vypadá jinak,než má na fotkách třeba Wufeng. Už loni jsme to tu řešili, že vypadá spíš jak P.v.Shanghai 3, a letos je to taky zajímavé. Jediné co sedí je ta podsaditost,jak říká pan Rezl. Mám ji od něho, měla cedulku, tak to vím jistě. A výhonek měla už na konci dubna. Jenom jeden, na víc asi nemá, protože v zimě dostala nejvíc na zadek. Mám  dojem že stéblo by mělo být jakoby mírně ojíněné,což není a vůně taky nic.....Velkou radost mi udělal právě P.v.Shanghai 3, letos rok po výsadbě mi dal 9nebo 10 výhonků a slušných, byla to největší rostlina co jsem koupila, a vyplatilo se to, radost veliká,ale nebude to určitě jenom tím,jeví se opravdu jako velice vitální druh. Zítra nafotím a pošlu Wufengovi  fotky.

94

Re: Jaro 2010

Ph.atrovaginata mám taky od p.Lipenského. Sázel jsem ji loni na podzim, jak už tady bylo uvedeno. Zatím má jeden výhon a už se pomalu klube další. Toto je fotka z půlky dubna. Foto výhonku pošlu později.

PunBB bbcode test

95

Re: Jaro 2010

zaslal Betyar: Dnešné foto najhrubší  výhonok 5cm. smile

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

96

Re: Jaro 2010

Jak jsi vlastně přišel na to, že je to Phyllostachys viridis? Ono takhle z fotek je jasné, že to on nemůže být. Nebylo v popisu třeba jen Phyllostachys viridi a pak by šlo opravdu o Phyllostachys viridiglaucescens. Někde ho píšou i s pomlčkou Phyllostachys viridi-glaucescens, tak jestli jsi se nespletl, nebo třeba kus cedulky nechyběl.

Nádherný tyče, už začínám dumat, že se přestěhuji někam, kde je tepleji. smile