13

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Tak těch 500Kč bych taky dal.

14

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ahoj, wufeng ma odkazal na tuto stranku a tak ja vas odkazujem na tuto stranku:

http://forum.bambusy.info/topic/318/kolko-mam-zobrat/

Tam mate napisane, co sa ide diat a okrem toho, idem brat aj semienka phyllostachys pubescens, ale idem ich brat zrejme do tyzdna a neviem uplne presne, kolko ich teda mam zobrat.. Samozrejme nieje problem dokupit, ale tam by bol problem asi s cenou. Takze z prvej varky ponukam semienko P. pubescens za 3Kc/kus, z dalsej za 5Kc/kus.. Treba podotknut, ze prva ponuka plati LEN do vycerpania zasob..

exoticke druhy bambusov

15

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Dobrý den,
jsem tu nový a o bambusy jsem se začal zajímat velmi čerstvě. Nicméně jsem ochoten vložit do banku na semínka 1000,- Kč. Pokud je toto téma ještě stále aktuální tak zvládnu tak jednou denně navštívit toto fórum, nebo jsem častěji k zastižení na mailu kudlayz@seznam.cz. Děkuji za případnou odpověď, s pozdravem Michal K.

16

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ahoj,
na www.KPR.sk mívají semena Phyllostachys pubescens k objednání. Mívají tam 1 kg za cca 90 eur. Sleduji, jak semínka budou dostupná, tak bych si asi taky nějaká pořídil (snad jaro 2010). Vysel bych je a pokusil se vyselektovat v našem podnebí odolného jedince.
Pepa

17

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ahoj. Mozno je to tu uz niekde pisane, ale mne sa nechce hladat:))..mal by som zaujem o nejaky druh interieroveho bambusu. Nieco co dokaze vyrast az po plafon co je najeke 2,5 metra a okrasli jeden z kutov mojej obyvacky. Skusil by som vypestovat rastlinu zo semien ak sa to da ...mohlo by byt aj viac druhov.   Na internete som ale nenasiel nikoho zo Slovenska, kto by ponukal semena interierovych bambusov....

    Vopred dakujem za Vase odpovede a rady:)

18

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Tak jsem pokračoval v hledání semen bambusů a našel jsem tohle: http://www.dhgate.com/wholesale/phyllos … scens.html Co na to říkáte? Za 25 USD mají 1000+ semen Phyllostachysu pubescens. Akorát nevím, kolik je to kg - tak jsem se jich zeptal. Třeba mi to řeknou. Dokonce mají uvedeno i s dopravou zdarma. Zdá se mi to tak neuvěřitelně výhodné, až se mi to zdá skoro divné...

19

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Psal jsem na výše uvedenou adresu a zatím mi nikdo neodpověděl. Šel jsem tedy do rizika a 1000+ semen Phyllostachys pubescens jsem si objednal a zaplatil. Doufám, že jsou Číňani slušní a že mi něco pošlou (a že semínek bude opravdu hodně). Pokud mi přijdou, tak dám vědět, popřípadě se i podělím, bude-li mít někdo o semena zájem. Tak mi držte palec, ať něco přijde. Budu se snažit všechno vysít a otužovat - až mezi semenáčky najdu alespoň jednoho opravdu na vysočině mrazuodolného...

20

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Pepa: pokud správně koukám tak v "Item Description" píšou "Gross Weight/Package: 1.0 ( kg )" takže nejspíš kilo smile

21

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Nebylo by špatné, kdyby to bylo kilo. Snad brzy uvidíme, až semínka přijdou. Píšou, že to bude mít zhruba kilo a taky rozměry 10x10x10 cm. Pak by byla hustota semen stejná jako vody, což asi nebude. Jak semínka přijdou, tak provedu kontrolní vážení a vyhodnocení sypné hustoty semen smile Moc se na ně už těším.

22

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Už mi přšla semínka (aspoň doufám, že v balíčku jsou semínka). Převážil jsem ze zvědavosti balíček a ten vážil 59 g. O víkendu asi budu sít.

23

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Balíček se semínky z Číny jsem včera rozdělal a semínka vypadají pěkně. Odhadem jich je cca 1200. Kdo budete chtít nějaká poslat, dejte vědět a já vám je pošlu. Přikádám fotku 100 semen (wufengu, prosím o přiložení fotky).

PunBB bbcode test

24 Naposledy upravil: choch (30.12.2009 09:46:30)

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

huraaa big_smile uz mi roste prvni Phyllostachys pubescens (ze seminek, co sem koupil na aukru) smile ale zatim jen jeden. ten kelimek, o ktery jsem se skoro vubec nestaral a nezalival smile kelimecky, ktere mely pod sebou 1cm vody budou asi ztracene. nejspis to zhnilo sad uz je to 3ti tyden

chtel jsem se zeptat, jake je nejlepsi svetlo pro tyhle mlade rostlinky?

ja bych rekl, ze hodne rozptyleneho svetla. bohuzel mi bambus zacal klicit v byte na severni strane a tam je svetla malo. moc se mi ho nechce prenaset, kdyz roste smile no, asi budu muset, protoze se tlaci ke svetlu smile ale zas az k oknu se mi ho taky davat nechce, aby na nej nepadal studeny vzduch od skla.
asi ho casem prenesu na jizni stranu a pristinim smile

bambusum zdar wink