37

Re: zima 2009

Konečně jsem také po zimě zkontroloval lokalitu č.4 u Velkých popovic. (http://bambusy.info/?clanky:prehled-lokalit-a-druhu) Zde většina druhů přežila s velmi malým poškozením. Pouze Phyllostachys vivax aureocaulis přišel na nových stéblech o všechny listy, na starších má poškození malé. Některé druhy jsou absolutně bez poškození. Phyllostachys rubicunda a Phyllostachys propinqua vypadají, jako by ani žádná zima nebyla.

38

Re: zima 2009

Mám asi problém s Phyllostachys concava. Asi před 14-ti dny, mi začaly vyrůstat nové lístky. Jenže minulý týden, mi část rostliny začíná schnout, včetně nových lístků a část rostliny vypadá dobře. Nemáte nějakou radu ? Bambus jsem vysadil v roce 2005 a doteď žádné problémy.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

39

Re: zima 2009

Takhle vypají zmrzlé listy. Myslím, že rostlině se nic neděje, pouze co v zimě zmrzlo tak teď dosychá a časem opadne. Moje Phyllostachys concava je na tom podstatně hůř. Skoro celé lupení je pryč. Nebude to asi moc perspektivní druh, já už nad ní pomalu lámu hůl.

40

Re: zima 2009

Já mám zase Phyll. concavu celkem v pořádku, omrzlé jsou jen koncové listy.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

41

Re: zima 2009

Ahoj páni pěstitelé,

mám nejhorší skody na listech za posledních 5 let.
něco málo i stébla,ale jen tmavé fleky, hůře už
větvičky.
Teď ty veselejší informace, vše žije.

       Hodně výhonků !

                             Pospa

42

Re: zima 2009

Ahoj všichni,
poškození mám u všech bambusů dost velké. Všechny listy pryč, vrchní větve taky, stébla se do půlky zdají být dobrá. Jsou ale pěkně flekatá. Do toho se pod mladými rostlinami usadily myši, tak doufám, že pod zemí nic nežerou. Vzhledem k tomu, že Pospa je na tom podobně, tak doufám, že se pod zemí nic strašného nedělo... Pospa je od mé lokality asi 15 km daleko, tak i přezimování bylo podobné. Pěstuji tu propinqua (2007), Kew(2008), Henonis (2008) a nuda (2008).
Nuda už má první 4 malé výhonky! Všechny sazenice jsou ale dost mladé, tak snad příští zimy budou lepší. Pupeny začínají pomalu rašit, tak snad to bude dobré.
Přeji také všem spousty silných výhonků.

43

Re: zima 2009

Ahoj Lidi,
taky jsem utrpěl dost škod, hlavně na listech a taky něco málo na stéblech. Nové výhony ale vyrážejí jako o život. Přidám později podrobněší info.

Jinak jsem asi před třemi týdny hnojil Trantanem H. Celé kilo jsem pod ne rozsypal ;-)

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E

44

Re: zima 2009

Zdar všem!
Moje Phyll. nigra sázená 2007 na chráněné místo v Olomouci přišla jen o cca 30% listů, včera jsem objevil 4 nová vykukující stébla. Jakmile vyfotím pošlu

45

Re: zima 2009

Ahoj,

Pleioblastus pumilus - KVETE ! ! ! Je to možné, přežije?

Fargesia murielae - Zase kvete, už 2 rok. Je to až neskutečný, kdy mám hledat,       
                            nebo vytřepávat semena? Kdy začnou klíčit loňská semena
                            co vypadala loni volně do půdy(pokud vůbec nějaká byla).


                   Pospa

46

Re: zima 2009

Pro Pospa:
Ahoj, co se týká kvetení, je možné, že rostlina přežije.Pokud budeš chtít kvetení a vysílení rostliny zastavit, musíš všechny květy ořezat (odstříhat). Pokud ji necháš odkvést, musíš počkat až semena dozrají (budou suchá). Pak je odstřihni s částí stébla na které semena jsou.Nikdy není jisté, že semena budou životaschopná (pro kontrolu až budeš mít suchá semena,opatrně rozbal obal semena,mělo by tam být černé semínko, to namoč na dva až tři dny do vody cca 20-25°C, pak zasaď semínko do květináče cca 2 mm hluboko,zajisti vlhkost substrátu,přiklop zeminu v kvetináči skleničkou případně zakryj květináč igelitovým sáčkem a do několika dnů by mělo začít klíčit). Semena Ti raději doporučuji sesbírat a pokusit se je co nejdříve zasadit, nevím jestli by v našich podmínkách běžně v přírodě vyklíčila, byla by to spíš výjímka. Pokud je necháš jít do semen,rád si u Tebe nějaká semena zamluvím. Přeji hodně pěstitelských úspěchů a bambusům dobrý růst.

47

Re: zima 2009

pro Pospa:

Opravdu ti kvete Fargesia murieliae? Pokud ano, co to je za kultivar a odkud ho máš?

Pleioblastus pumilus je na tom, jak píše Zdenko. Můj jeden vykvetl a odumřel, druhej to rozdejchal a rostl dál.

48 Naposledy upravil: Mallorn (14.05.2009 13:19:16)

Re: zima 2009

Ahoj, tak krutá zima byla hodně znát, všechny listy omrzlé (až na výjimky) a vymrzlé konce větví.

http://bambusy.webgarden.cz/image/14078535

...trošku více chráněná strana
http://bambusy.webgarden.cz/image/14078536

http://bambusy.webgarden.cz/image/14078537

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E