1

Téma: zima 2009

Tak nám tento rok pěkně začína -9až-10°C, kdyby napadl aspoň sníh. Tak po dvou příjemných zimách je to pěkné nadělení, jsem zvědavý na škody, protože hlásí ještě nižší teploty.

2

Re: zima 2009

V Praze teď trochu povolilo, je tu kolem nuly, tak jsem jich pár zalil. Uvidíme co to s nimi udělá. Zatím škody téměř žádné nemám, ale jsme teprv na začátku, tak uvidíme.

3

Re: zima 2009

U nás  dnes  vnoci bylo -14,to už je dost.Pubescens už mám zakrytý,tak se uvidí,jestli je to něco platné.A to má  být prý až -22.Taky jsem zakryl Aurakárii,ale jinak nic.

4

Re: zima 2009

Pár fotek z dneška:

Zakryté mám akorát dva bambusy Yushania sp. ferax a Borinda macclureana. Ostatní jsou ponechány napospas počasí, akorát pár druhům jsem ke kořenům naházel sníh. Podle předpovědí má přituhnout až k -20°C, tak jsem zvědav, jak si s tím bambusy poradí.

Phyllostachys aureosulcata spectabilis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

5

Re: zima 2009

Phyllostachys vivax Shanghai

PunBB bbcode test

Phyllostachys acuta

PunBB bbcode test

6

Re: zima 2009

Vlevo Fargesia robusta a vpravo Phyllostachys nigra

PunBB bbcode test

Sasa palmata

PunBB bbcode test

Pleioblastus shibuyanus Tsuboi

PunBB bbcode test

7

Re: zima 2009

Fargesia sp. Jiuzhaigou 1

PunBB bbcode test
¨
PunBB bbcode test

8

Re: zima 2009

Aspoň, že napadlo těch pár cm sněhu. Půda již byla mrazem a větrem na povrchu dost vysušená. Ten předpovídaný týden by to bambusy měly vydržet.

9

Re: zima 2009

Jak vám přezimovávají zatím bambusy? Po Novém roce jsem se díval na ph. bissetii a viridiglaucescens, které jsem zasázel v létě (Žďár nad Sázavou - 490 m nad mořem). Oběma se poklesy teplot na -22°C moc nelíbily. Listy vypadají, že jsou všechny spálené mrazem. Ostatní rostliny mám na jiné lokalitě (Náměšť nad Oslavou) a ty jsem ještě neviděl. Doufám, že na tom budou lépe.

10

Re: zima 2009

Ja mam bambusy 500m nad morem (kousek od Doubravnika). Mam tam phyllostachys nigra a aureosulcatu spectabilis. Oba maji spalene listy. Fargesie zatim vpohode a malinky Pleioblastus pygmaeus se taky drzi smile Myslim, ze tam teplota neklesla pod -20, ale v noci tam ted byva tak kolem -15 sad snad ty mrazy brzo polevi.

11

Re: zima 2009

Já znám jen situaci v Praze, jinde jsem nebyl. Tady začínají omrzat listy na koncích stébel, u některých choulostivějších druhů omrzají listy i dole. Žádné větší škody zatím nemám, jen se mi zlomila už pěkná velká tyč od Phyllostachys vivax Huanwenzhu což mě mrzí.

12

Re: zima 2009

Zapomnel jsem se zminit o tom, ze ty omrzle phyllostachysy jsou vysazene minuly rok na zacatku leta. Kdyby byly starsi, tak by byly urcite odolnejsi. No, uvidim, jake budou skody smile