37 Naposledy upravil: didanek (08.11.2008 17:35:29)

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

moje 4 semenáčky rostou jako z vody(zdá se že denní přírustek je 2 až 5 mm),2 už mají 2lístečky a výšku okolo 5-6cm smile druhé dva mají okolo 2cm a 2,5cm.
(zdá se že denní přírustek je nyní 2 až 5 mm

z dalších asi 15-ti zasazených semínek žádné jiné zatím neklíčí sad

38

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

tak už jsem štastným majitelem prvních dovopravdickejch, velkejch bambusů big_smile

Sasaella masamuneana Albostriata, Phyllostachys bissetii a  Pleioblastus pumilus od přítele pospy smile

39 Naposledy upravil: Pospa (12.11.2008 09:30:43)

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

Ještě jednou,
Sasaella masamuneana Albostriata nedělá stébla, je pokryvný.
Z jara ho z vany vyrépneme pořádné trs. A Pleioblastus pumilus
je víc tráva než bambus(sekačku na něho).
Pospa

40 Naposledy upravil: didanek (13.11.2008 23:12:28)

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

zvažuji jestli je nedát raději ven a zazimovat je venku vrstvou slámy a mulče, myslím hlavně Phyllostachys bissetii, tedy pokud jsem dobře pochopil, tak je dobře mrazuvzdorný, a v květináči zakořeněný, takže myslím že venku mu bude lépe než tmavé místnosti. kdyžtak na zimu bych ho mohl obalit netkanou textilií nebo chvojím

Pleioblastus pumilus už jsem ven dal, a pár kousků z trsu dal do květináčků a truhlíku na zkoumání a pozorování wink

jo, a klíčí mi pátá nitída smile

41

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

wufeng napsal:

...

měl bych dotaz, můžete mi prosím napsat jesli existuje u nás pěstovatelný druh bambusu, který nejlépe snáší sucho či nepravidelnou zálivku? prostě nenáročný druh tvořící tyčovinu, vyrůstající nejméně 2metry a vyšší. děkuji

42

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

Pro Didanek:
Blahopřeji k bambuskům a ať se daří cool

Pro Pospa:
Děkuji za příkladnou spolupráci pro všechny,kteří chtějí rozšířit bambusy v naší matičce zemi.
wink

43

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

didanek napsal:

měl bych dotaz, můžete mi prosím napsat jesli existuje u nás pěstovatelný druh bambusu, který nejlépe snáší sucho či nepravidelnou zálivku? prostě nenáročný druh tvořící tyčovinu, vyrůstající nejméně 2metry a vyšší. děkuji

Docela dobře sucho snáší Phyllostachys aurea, ale zas je málo zimovzdorný.

44

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

wufeng napsal:
didanek napsal:

měl bych dotaz, můžete mi prosím napsat jesli existuje u nás pěstovatelný druh bambusu, který nejlépe snáší sucho či nepravidelnou zálivku? prostě nenáročný druh tvořící tyčovinu, vyrůstající nejméně 2metry a vyšší. děkuji

Docela dobře sucho snáší Phyllostachys aurea, ale zas je málo zimovzdorný.

mám k dispozici menší pozemek JV svah (cca 3000m2) vedený jako les ale vždy tam bylo pole (prý úrodná zem) a ted je tam náletová džungle. není tam možnost vody, jenom co naprší. žádná příjezdová cesta a nošení vody na zálivku na zádech  je nemyslitelné sad od severu chráněné lesem, a různě okolo vzrostlé stromy javor babyka a podobně. tak mne napadlo to tam trochu zabambusit wink ale aurea tam myslím i tak zmrzne. něco méně choulostivého by nebylo? mám představu něčeho poměrně nízkého (2-3m) ale rychle se rozrůstajícího. těm náletům se tam daří vcelku dobře.

45

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

díky smile

Zdenko napsal:

Pro Didanek:
Blahopřeji k bambuskům a ať se daří cool

Pro Pospa:
Děkuji za příkladnou spolupráci pro všechny,kteří chtějí rozšířit bambusy v naší matičce zemi.
wink

pro začátek zabambusíme moravu big_smile

46

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

a ještě stále nevím jestli ten bissetii dát ven

47

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

Jasně, odmala nebyl jinde než venku, doma by nebyl šťastný.
Vyrépni díru, dej ho tam i s květináčem, zahrň hlínou a zamulčuj
tím co máš. Takové luxus u mě nikdy neměl.

Pokud víš jak, pošli prosím fotky mojí Fargesie nitidy. VYKVETLA,
ale mocně. Spousty klasů (obilek), loučím se s kytkou a těším se
na semínka. NIC na celé rostlině ani jedno.

48

Re: Kdy A Jak OdkopÁvat Odkopky

o.k. dík za radu smile

Pospa napsal:

Jasně, odmala nebyl jinde než venku, doma by nebyl šťastný.
Vyrépni díru, dej ho tam i s květináčem, zahrň hlínou a zamulčuj
tím co máš. Takové luxus u mě nikdy neměl.

Pokud víš jak, pošli prosím fotky mojí Fargesie nitidy. VYKVETLA,
ale mocně. Spousty klasů (obilek), loučím se s kytkou a těším se
na semínka. NIC na celé rostlině ani jedno.

poslal jsem fotky wufengovi.