1

Téma: Pleioblastus chino Hisauchii - kvete

zaslal Szomolanyi:
Pekný deň !

Posielam Vám foto Pleioblastus chino Hisauchii.

Začína kompletne kvitnúť. Zatiaľ sú to len prvé náznaky. Je zaujímavé, ako skoro sa prejavuje. Jos van der Palen už minulý rok informoval o kvitnutí tohto druhu. U mňa začína len tento rok. Zaujímalo by ma, či má niekto poznatky, ako je to s prežitím tohto druhu po odkvitnutí. Pl. Sh. Tsuboi po kvete odumrel.
Bola by škoda ak by skončil tak isto. Je to veľmi pekný druh, aj keď trochu háklivejší. Mne povätšinou zimuje dobre. Do -16 st. C bez poškodenia. Pri -20 st. C boli listy omrznuté, ale steblá na jar v pohode zazelenali.

S pozdravom

Szomolányi

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Pleioblastus chino Hisauchii - kvete

Také jsem zvědavý, jak dopadne. Pro mě sice nemá moc význam, už dávno jsem ho vyřadil ze sbírky, protože mi tu dost namrzal, ale je to jinak krásný bambus, takže by ho byla škoda.

3

Re: Pleioblastus chino Hisauchii - kvete

zaslal Szomolanyi:

Posielam Vám fotky semenáčikov Pleioblastus chino Hisauchi. Je to spontány výsev z roku 2020. Bez problémov a bez akéhokoľvek zazimovania vydržali posledné mrazy -12 st. C. Som príjemne prekvapený, lebo matečná rastlina už pri -16 st. C omŕza. Pred niekolkými rokmi som mal takýto spontány výsev u Ph. rubicunda a zimu neprežil ani jeden semenáč z niekoľko tisíc. Zdá sa, že budú mať perspektívu. Samozrejme čas to ukáže.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

4

Re: Pleioblastus chino Hisauchii - kvete

Držím palce ať rostou a hlavně ať jsou vitální. Né, jako mé semenáče Phyllostachys rubicunda, které po 10 letech mají půl metru. hmm