1

Téma: Akustický bambus do obyváku

Ahoj,
Vytvářím si z doma akustický obývací pokoj na poslech hudby. Řeším teď dilema co dát na zadní stranu za gauč aby to fungovalo jako absorbér (pohlcovač zvukových vln) a zároveň difuzor (rozrážeč zvukových vln) a aby to bylo hezké a nejlépe i živé. Napadlo mě použít živý bambus jelikož má oválný tvar, který bude zvukové vlny rozrážet společně s listy a je dutý, takže částečně bude i zvukové vlny pohlcovat.
Představoval bych si bambusy mít umístěné mezi sedačkou a stěnou. Substrát by byl na úrovni opěrátka gauče. Prostor pro substrát by byl asi +-20cm mezi stěnou a tím gaučem. Délka květináče by se přizpůsobila okolnostem, tak stejně i hloubka. Byl bych rád, aby bambus měl výšku někde mezi 1 až 2m. Bylo by také fajn, kdyby bambusy byly široké třeba 2-3 cm a aby jich bylo dostatek aby to udělalo takový menší bambusový les. Pokoj je velikosti 5x4m a okna má na severní stranu, takže by to chtělo odrůdu, která nevyžaduje přímé světlo. Pro lepší představu, tak by se mi líbilo něco takového jako na obrázcích z tohoto odkazu: https://www.cgtrader.com/3d-models/plan … amboo-wall
Existuje nějaká odrůda bambusu, která by tohle všechno splňovala či se tomu aspoň blížila?

Moc děkuji za rady:)

2

Re: Akustický bambus do obyváku

Bohužel. Na bambus zapomeň. Tvoje nároky nesplní žádný. Bambusu se v květináči prostě nedaří.
Jinak ten model vypadá zajímavě.

3

Re: Akustický bambus do obyváku

Bambus vevnitř jsme řešili dříve třeba tady:

http://forum.bambusy.info/topic/408/pokojovy-bambus/

4 Naposledy upravil: jirka.d (15.07.2020 12:02:41)

Re: Akustický bambus do obyváku

Musím říct, že jsem doma zkoušel pěstovat bambus v květináči na všechny možné způsoby a nikdy dlouhodobě neprospíval. Pokud chceš mít něco, co bude taky trochu vypadat, tak zvol buď nějakou jinou rostlinu, nebo pořiď bambus umělý- občas se dají najít opravdu hezké umělé rostliny za docela zajímavé peníze. Osobně jeden takový doma mám a pokud na něj necivím z půl metru, tak bych nepoznal, že není živý.