1

Téma: Napadení roztočem

Zdravím,

včera mě Wufeng upozornil na to, že na jedné fotce vypadají listy mé Fargesie jako při napadení roztočem, tak jsem rostlinu prohlédl a našel jsem dalších několik listů, kde jsou v menší míře podobné příznaky. Na spodní straně listů v místě poškození je vždycky taková malinká pavučinka. Foto jsem poslal Wufengovi a prosím o sdílení. Listů nebylo víc než 10 až 15. Všechny jsem z rostliny odstranil. Je pravděpodobné, že tam ještě několik málo listů bude, není možné prohlédnout každý list.

Zdá se, že to vypadá opravdu jako napadení roztočem. Chtěl bych se zeptat, jestli je potřeba nějak zasáhnout. Je to zatím v malé míře, ale nerad bych, aby se to třeba rozjelo.

Díky za rady.

Tomas


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Napadení roztočem

Opravdu to vypadá, že je to napadení roztočem. Co s tím jsem popsal tady:

http://bambusy.info/?clanky:Bambusy-sku … uchy-rustu

Bambusy to moc nepoškozuje, takže žádnou paniku, když se to objeví na dalších listech, koupil bych v únoru dravého roztoče a aplikoval.

3

Re: Napadení roztočem

Dobře, děkuji za odpověď.

4

Re: Napadení roztočem

Není zač. Bohužel to není moc dobrá zpráva pro další zákazníky Rosteta. Roztoči můžou být rozlezlí i na dalších sazenicích.

5

Re: Napadení roztočem

Je to tak. Já jsem měl v plánu pořídit na terasu ještě jeden bambus z Hornbachu, ale musím to nechat až na příští rok, aby se mi roztoč nerozlezl i na něj. Napadených listů jsem našel ještě řadu. Všechny jsem odstranil. Snad se to nějak hodně nerozšíří, musel bych fakt počkat na zimu a koupit dravého roztoče.

Musím říct, že místo, abych z bambusu měl potěšení, tak řeším v poslední době jeden problém za druhým. Ze škůdců jsem tam měl snad úplně všechno, co je možné. Dokonce jsem za stébelnými pochvami objevil i vlnatky. Jsou tam spolu s třásněnkami. Takže zítra mám v plánu provést postřik Mospilanem v kombinaci s nějakým smáčedlem. Snad to na ně zabere.