1 Naposledy upravil: Moony (27.08.2017 13:05:44)

Téma: Vhodné stanoviště pro konkrétní druh

Zdravím, jak už jsem předeslala v jiných tématech, ráda bych pořídila Phyllostachis aureosulcata spectabilis. Tento druh je jasný, protože se mi velmi líbí.

Jenže - ouha - místo, kde by měl u mne nejvíce prostoru, je v polostínu. Přesněji řečeno - slunce tam svítí ráno, a pak zase později odpoledne, protože přesně přesně na jih od zamýšleného stanoviště v cca dvoumetrové blízkosti stojí dvoupatrový dům sousedů.

Jenže jsem se tu dočetla, že pro tento konkrétní druh je vhodné slunné stanoviště. Co s tím?

Pokud ho tam vysadím, co se může stát?
Odejde úplně?
Bude živořit?
Poroste celkem uspokojivě ale nebude mít svou maximální výšku? nebo vybarvení? nebo?

Na stejném stanovišti mám i Fargesia Jiuzhaigou, ale teprve několik týdnů (vysazeno v čevenci).

Jako další možné stanoviště mám místo podstatně více slunné (převážnou většinu dne), ale daleko omezenější prostor - cca 2x2m, což není nic moc.

Kterou variantu zvolit? Větší prostor v polostínu nebo menší prostor na slunci?

Nebo žádnou? I to je odpověď, nejsem příznivcem pěstování rostlin za každou cenu... ale ten spectabilis bych si tak přála no sad

2

Re: Vhodné stanoviště pro konkrétní druh

Polostín je v pohodě. Jen nové výhony se budou méně barvit do červena.

3

Re: Vhodné stanoviště pro konkrétní druh

Ja bych řekl, že ten polostín je pro spectabilis dokonce vhodnější lépe vyniknou zelene proužky na stéblech,na slunci jak bylo uz zmiňeno červena.

4

Re: Vhodné stanoviště pro konkrétní druh

Proč si nedáš spectabilis na obě místa, když je to tvůj favorit? 4m2 je pro jednu sazenici dostatečný prostor. A polostín je také v pohodě.
Když se ti jeden z nich nebude zdát, tak ho vykopeš.