1

Téma: Phyllostachys tianmuensis

Dobrý den,
rád bych ještě zařadil do své malé sbírky jeden opravdu velký bambus,velice se mi libí phyll.iridescens ale pote co jsme se bavili s wufengem tak trochu váhám nad odolností,proto bych rád věděl vaše zkušenosti případně i foto,rozměry atd. phyll.tianmuensis který mi přijde dost podobný a nadějný.
Vím že tento druh je málo rozšířen ale budu rád za každou vaší zkušenost s pěstovanim u nás.

2

Re: Phyllostachys tianmuensis

Dobrý den,
Tento druh mám teprve druhým rokem na vysočině a zdá se že mi prospívá docela dobře. Z původní půlmetrové rostlinky, letos vyrostl asi na 170cm. Zimu i když byla teplá přečkal v pohodě jen s lehce zabarveným černým stéblem u země, což ale žádný vliv nemělo.
Moc se mi na něm líbí, že vytváří pevná stébla, která se mi postupem času neohýbají.

3

Re: Phyllostachys tianmuensis

Ze začátku se mi zdál hodně odolný, ale pak pár teplých zim po sobě dost namrzl, tak jsem z něj byl zklamaný. Je to krásný bambus, ale myslím, že bude vhodný jen do nejteplejších lokalit.

4

Re: Phyllostachys tianmuensis

Na zahraničním webu je  uvedena možnost se jedna o jistou  formu Phyllostachys praecox takže ta odolnost by napovidala ze nebude nic moc,ale nejlepší bude ji zkusit a uvidi se.