25

Re: Juky - moje rostliny

Tyhle stránky neznám, díky za tip. Jinak na použité knihy je dobrá stránka: http://www.abebooks.com/  Mám to vyzkoušeno. Žádný podvodníci.

26

Re: Juky - moje rostliny

dik za tip ;-)

27

Re: Juky - moje rostliny

Dnes jsem se registroval, protoze nekolik let sbiram yucca, agave, aloe, mam taky nekolik bambusu. Ziju 21 let v Texasu kde jsou dobre podminky pro tyto rostliny.
Mohl bych take pomoct nejake rosliny urcit, nebo poslat nejake informace. Minuly mesic jsem byl v Nevade a Arizone, dovezl jsem si 8 druhu rostlin. Pokud mate zajem mohu poslat foto, ale nevim jak.
Ztim posilam stranku ktera by vas mohla zajimat  www.mswn.com/Cold%20Tolerances.htm

28

Re: Juky - moje rostliny

Vítejte ve fóru. Jakékoli informace jsou pořád potřeba, budu moc rád když se s námi podělíte o své zkušenosti. Fotky můžete buď někde pověsit na web a pak je linkem zde zobrazit, nebo mi je poslat na wufeng@bambusy.info a já je zde zobrazím. Zatím se loučím. Tady je teď skoro půlnoc, tak pro dnes končím.

29

Re: Juky - moje rostliny

Ahoj Jaroslav,

tie USDA zones a min teploty sa daju aplikovat v Statoch, ale nie v Europe. Mate uplne odlisne klima, ovela suchsie, dlhsie zimne dni, atd. Ked u vas klesne teplota na -10C, o 9:00 uz moze byt kludne +10C a pobede +20C. U nas ked klesne teplota na -10C, tak o 9:00 je na -2C, pripadne cely dne nevystupi na 0C a v uplne najhorsom pripade moze ostat pod nulou aj cely tyzden.

Napriek tomu existuju Agavy, ktore s trochou pomoci dokazu prezit nase zimy ;-)

Samozrejme, ze nas zaujimaju tvoje fotky. Ked nevies ako ich umiestnit, posli ich bud wufengovi alebo mne na jam_at_carettochelys_dot_com a jeden z nas 2 ich tu publikuje.

btw, vitaj ;-)

Jan

30

Re: Juky - moje rostliny

Jan,Wufeng

Odeslal jsem na e mail Wufeng par fotek me zahrady.
US zony se nedaji aplikovat ale myslim ze teploty jsou stejne. Pokud se tyka pocasi tezko se da generalizovat, je to ruzne i tady v Texasu. Ja mam problem u nekterych rostlin s vlhkosti. Bydlim na jihu Houston kde je casto velka humidita vzduchu (jsme asi 40 km od more), nekdy hodne prsi, napriklad minuly tyden prselo nekolik dni asi 30 cm deste. Dnes ma zase prset tak uvidim jestli to ovlivni moje nove zasazene rostliny. vcera jsem objevil ze uhnil vyhonek listu u Yucca recurvifolia. Napriklad v Dalasu je vic suchy vzduch protoze je ve vnitrozemi ale prsi tam priblizne stejne jako tady ale mrzne tam i nekolik dni souvisle.
Ja tady na jihu experimentuju neznam nikoho kdo se seriozne o tyto rostliny zajima, zatim jsem prekvapen ze nemam problemy. Nekolikrat jsem navstivil zahradnictvi Yucca-do (to znate z web)je to od nas asi 200km a uz jsou tam jine podminky.
Mam namichanou hlinu 2 dily ricniho pisku a jeden dil vrchni hliny. Protoze skoro vsude na jihu Texasu je asi 20 cm pod povrchem tuhy jil, udelal jsem asi 60 -90cm vysoke kopecky aby voda po desti mohla rychle odtect. Pracuje to velmi dobre.
Zatim me neuhynula ani jedna rostlina.

Jaroslav

31

Re: Juky - moje rostliny

Pokud jsou ty fotky už někde natažené, můžeš ten link na ně dát přímo sem a nemusíš ho posílat na můj email.

Tady je link na zahradu Jaroslava:

http://www.imagestation.com/album/pictu … lbumInvite

Jak na to koukám, tak s našim podnebim to tam u Vás nemá nic společného. Nic takového u nás nikdy nevyroste. Je to škoda, ty agave jsou moc pěkné.

32

Re: Juky - moje rostliny

Pekne fotky, ale na moj vkus trochu male (to bude tym mojim velkym rozlisenim ;-) Ake druhy Agave a Yucca pestujes? To mas fajn, ze Yucca-do mas takmer za rohom. U nas je to so ziskavanim rastlin trochu problematickejsie, ale kto chce ten si najde cestu. Ja mam nasledovne druhy Agav (zatial vacsinou male rastliny - seedlings/pups):

Agave victoriae-reginae
Agave montana
Agave americana
Agave americana variageta
Agave parviflora
Agave lophantha
Agave utahensis ssp. kaibabensis
Agave utahensis ssp. nevadensis
Agave utahensis spp. utahensis
Agave utahensis spp. eborispina
Agave havardiana
Agave neomexicana
Agave parryi
Agave desertii spp. simplex
Agave mckelveyana
Agave filifera ssp. schidigera
Agave toumeyana spp. bella
Agave obscura
Agave cerulata spp. cerulata
Agave zebra
Agave attenuata

Niektore z nich casom planujem otestovat vonku, ale az ked budu vacsie a ked budem mat nejake off-sets (aspon z druhov, ktore produkuju off-sets) aby som mal nahradu v pripade uhynu materskej rastliny. V nasich podmienkach je nutne uchovat Agavy v zimnom obdobi v takmer absolutnom suchu, to znamena perfect drainage and overhead shelter (proti dazdu).

Jan

33

Re: Juky - moje rostliny

MAM TYTO AGAVE A YUCCA V NEKOLIKA EXEMPLARICH. TED PRACUJI NA ZALOZENI ZAHRADY TECHTO ROSTLIN V PARKU, PROTOZE MA ZAHRADA JE MALA A ROSTLINY SE MNOZI.

Agave:
Americana variegate
Americana protoamericana
Americana medio picta
Angustifolia
Angustifolia variegate
Attenuata
Bracteosa
Celsii
colorata
Dasyliridoides
Desmetiana
Desmetiana variegata
Funkiana
Geminiflora
Lophanta
Macrocantha
Montana
Multifilifiera
Ocahui
Parryi
Pelona
Polyacantha
Pygmae
Salmiana
Scabra
Schidigera
Striata
Stricta
Tequilana
Toumeyana
Victoriare
Victoriare compacta
Vilmoriniana
X Ruth Bancroft
Weberi











Yucca:
Aloifolia
Aloifolia variegata
Brevifolia
Constricta
Elephantipes
Filamentosa
Glauca
Gloriosa
Gloriosa variegata
Pallida
Rigida
Rostrata
Recurvifolia
Recurvifolia banana split
Rupicula
Whipley

34

Re: Juky - moje rostliny

Wow, pekna kolekce! Hlavne A. colorata a A. pelona s bielymi okrajmi a ostnami su skvosty! Vsetkym odporucam A. colorata fotografie na http://www.agavaceae.com/botanik/pflanz … mp;gnr=110. Jednoducho nadhera.

35

Re: Juky - moje rostliny

Vsechny zdravim,
Nahodou jsem navstivil - jenom se podivat jak obvykle, prodejnu rostlin. Koupil jsem Agave Potatorum a
Agave Ovatifolia. Ovatifolia je krasna rostlina a je vhodna pro vase podminky, snese kolem - 15 C. Trochu jsem orezal Weberi pridal jsem foto do alba

Jaroslav

36

Re: Juky - moje rostliny

Zaslal Jaroslav:

Jak vidim mas yucca glauca.Minuly rok jsem byl v Kansas, letel jsem do Amaillo a potom jsem ve vypujcenem aute jel, jel prez Oklahomu do Kansas. Kdyz jsem jel spet vytrhl jsem juka glauca, protoze jsem letel zpet do Houston z Amarillo dal jsem ji do kufru. Doma jsem ji zasadil a roste. Tady jsou foto kde jsem ji vytrhl.

http://bambusy.info/img/uploaded/Yucca-glauca-Jaroslav-01.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Yucca-glauca-Jaroslav-02.jpg

Nádherné kousky, nezbývá než závidět.