13

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

14

Re: Mexiko

zaslal karlos-mexican: 4 díl

GPS  - 19°12'30.05"N96°48'35.77"W
opouštíme pláže u palma sola a jedeme přes josé cardel do vnitrozemí. první zastávku dělám tak 5km před vsí mata obscura, kde rostou bambusy hodně podobný  phyllostachys aureosulcata, až na to že tyčovina je hladká. takže nechávám určení na vás.
za tímto porosten jsou rybníky a jejich okolí je dost vlhké a teplé, takže ideální prostředí kde se úspěšně rozrůstají. pokoušel jsem se dostat na druhou stranu, ale po metru jsem to vzdal, je to neprostupný. tyče mají kolem tří centimetrů v průměru a dlouhé jsou tak asi 8m. porost je nádherný a těžko říct na co využívaný, jako zelená clona u cesty je to perfektní pokoukání.


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

15

Re: Mexiko

zaslal: karlos-mexican

GPS  - 19°12'27.43"N96°54'9.10"W    -  a dál tak cca 400m směr huatusco
asi o 10km dále se začínají na stráních u cesty objevovat políčka kávovníku a u nich jsou ohromné trsy bambusů. přesto, že klukům bambusy nic neříkaj dělají i oni pár fotek. je to tam úžasný. od místa kde jsem focenej, tak rostou v kuse asi 300metrů. v údolí pod cestou se dostaly mezi kávovníky a už je tam likvidujou, jak úspěšně nevim, ale takhle obrovský rostliny musí mít velký kořenový systém a kopat tam nemůžou, protože by poškodili především kořeny kávovníků.  jednou to tam bude problém a určitě se tam ještě pojedu podívat. nejsilnější stébla 10-12cm a délka přes 15metrů.
tak co na to říkáte?? kdo z vás by je bral na zahradě??
                                                                        mrkněte na gps -  19°15'55.41"N 96°57'40.18"W
                                                                                              zatim se mějte
                                                                                                                          karlos

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

16

Re: Mexiko

zaslal: karlos-mexican

zdar lidi
posílám trochu ze zpožděním 5 a poslední díl bambusů v mexiku.


žluté bambusy  -  15°57'45.62"N96°27'20.38"W
foto č.0-15
po pár dnech u pacifického pobřeží vyrážíme opět do terénu. projíždíme silnici po pobřeží a potom odbočujeme na sever, silnice mex 175 na město oaxaca. na křižovatce cest copalita je krásný porost žlutých bambusů. já jsem se u nich nechal vyfotit, ale pode mnou je rokle minimálně 4m hluboká, takže těch 15m mají a silný tak 8-9cm. no prostě nádhera. byl tam taky jeden nebo dva trsy zelených, ale ten už jsem viděl a byl stejnej jako ve druhém díle, bambus za haciendou, tak jsem je ani nefotil. když jsem se jich nabažil, jdu do nedalekého krámku pro pití a na pokec. paní za pultem se mě hned ptala američan?  když jsem řekl že s evropy její první otázka byla. odkud tam. když jsem řekl z čech, tak byla docela v obraze a hned vyhrkla praha a havel znám. měla prostě přehled. ale čas letěl a tak jsem se rozloučil a pádil to dál.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

17

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

18

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

19

Re: Mexiko

bambusy za zdí

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

20

Re: Mexiko

trsy za axochiapan - 18°29'03.67"N98°39'08.01"W
poslední bambusová zastávka byla mezi městy - axochiapan a izúcar de matamoros
je to nějaké zemědělské rancho a majitel tam vysadil spoustu trsů bambusu. jaký to je rod nevim,  nejsou moc silný, tyče hladký, tak kolem 3cm a max 8m dlouhý. listy poměrně velký a na rozvětvených tyčích docela dlouho zůstávají pochvy jako u semiarundinaria fastuosa. co myslíte???


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

21

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Tak a tímto příspěvkem se loučim. díky za pozornost a doufám, že vás alespoň něco zaujalo.

zdar bambusáci
                                                                                                                                                                      karlos

22

Re: Mexiko

zaslal karlos-mexican:

zdar lidi
tak mám za sebou další mexiko a opět jsem projel jih a nafotil pro vás pár fotek místních bambusů.
chtěl jsem se opět podívat do města xilitla a na las pozas, kde je nádherná zahrada v deštném pralese, kterou jsem vám ukazoval loni.
cestou jsem viděl pár trsů bambusu.
                                                                 karlos

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

23

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

24

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test