1

Téma: Phyllostachys parvifolia v květu?

Moje Phyllostachys parvifolia se letos chová velmi podivně. Nové výhony sice vyrostly, ale větvičky, zejména v dolní části na nich odumřely, případně jsou velmi zkrácené a obalené hustými listy. Vršek nějaké listy má, ale obávám se, že se chystá vykvést.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Phyllostachys parvifolia v květu?

Moje parvifolie vypadá na mezistav Wufengova a normálního stavu. Podle mě jsou to jen zaschlý první listy díky extrémně suchýmu létu, ale jistotu nemám. Fotku pošlu.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

3

Re: Phyllostachys parvifolia v květu?

Zatím jsem to nepozoroval. Jinak to by mě mrzelo, jedná se o můj největší bambus.

4

Re: Phyllostachys parvifolia v květu?

Taky bych nebyl rád, ale chová se divně. Myslel jsem, že to je důsledek sucha a veder. Ale nezáleval jsem jí jen chvíli, když jsem byl na dovolené a hned jak jsem se vrátil, měla pravidelnou zálivku. Nemělo to však na nové výhony skoro vliv. Rostou extrémně pomalu a hlavně to, jak se jim zkrátily spodní větve mě mate. Ty vršky ještě květenství netvoří, nebo se mi to zatím nezdá, ale moudřejší budeme až na jaře, kdy se to asi vyřeší. Teď do zimy už se toho asi moc nestane. Očekávám, že zůstane ve stávajícím stádiu.

5

Re: Phyllostachys parvifolia v květu?

Mně se letošní listy P. parvifolia jeví podobně, jako v létě a na podzim nové lístky P. rubicunda. Jsou kratší, širší než obvykle byť ne skoro srdcovitého tvaru, jako byly v r. 2009 u P. rubicunda tedy rok před jeho kvetením. Já totiž své bambusy zalévám vydatně stále v období duben- počátek listopadu a tak to nebylo sucho, které by způsobilo pomalejší růst větví a menší velikost listů...