1

Téma: Rychle rostoucí bambus - poraďte

Zdravím všechny příslušníky fóra a především jeho stvořitele!
Nemám skutečnosti s pěstováním bambusu, přesto mě tato rostlina velice fascinuje. Přečetl jsem o ní mnoho článků a slyšel o nespočtu rekordů,co do velikosti nebo (a především) rychlosti růstu. Velice mě zaujal článek, že některé druhy bambusu dokáží vyrůst více než metr za den.
Chtěl bych se tedy obrátit na Vás, jakožto odborníky, popřípadě amatéry se spoustou zkušeností. Nikde se mi nepodařilo dohledat který druh dokáže takto rychle růst. Proto prosím, jestli by mi někdo pomohl tohoto rekordmana identifikovat. A popřípadě poradit, jaké jsou ideální podmínky pro růst tohoto druhu. Jsem mimo jiné i fotograf a časosběr růstu takové fascinující rostliny by vůbec nemusel být k zahození! (rád bych se o něj i podělil pro váš web)
Mimo jiné taky zvažuji vysazení jednoho, či dvou, exemplářů druhu Phyllostachys viva na zahradě. Mám tam možnosti jak celodenního slunce, stínu i polostínu. Jaké světelné podmínky vy byli nejvhodnější?
Předem děkuji za všechny odpovědi a přeji hezký den.
Zdeněk z Opavy.

2

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

Pochybuju, že v podmínkách ČR dokáže jakýkoli bambus vyrůst metr za den. Někde v tropech možná ano, ale ty druhy by u nás stejně rostly pomaleji a nezvládly by přezimovat.

3

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

Nebyl by až tak velký problém mu vytvořit ideální podmínky. "skleník"  ve kterém by byla vysoká vlhkost a dobrá teplota. Prostě ideální podmínky pro růst. Když se dají takhle pěstovat exotické plodiny proč by nešel bambus?
Problém je spíš to, o který druh jde a jaké podmínky jsou pro něj nejlepší. Pokud je to druh který se dorůstá 5 metrů tak by s tím vytvořením podmínek mohl být problém, to uznávám.
Nicméně, děkuji za odpověď :-)

4 Naposledy upravil: Jarek (18.01.2019 01:54:42)

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

Jsem teda laik ale myslím, že pokud nějaký bambus dokáže narůst o metr za den, tak jeho finální výška bude klidně přes 20 metrů (v těch tropických podmínkách)

5

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

Odpověděl jsi si sám.
V ČR na to zapomeň.

6

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

Pokud chceš dělat časosběrné foto, nebude to vůbec problém, v ty nejlepší dny mi bambus povyrostl o 17cm za 24h, jenom než jsem se vrátil večer z práce dělalo to asi 14cm, což jde krásně vidět i vyfotit.

7

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

zdarec.na jare si k nejlepsím vyhonum davam lat a pravidelne ve stejnej cas delam rysku a phyll.nigra ma rekord 34cm/24hodin

8

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

zdarec.na jare si k nejlepsím vyhonum davam lat a pravidelne ve stejnej cas delam rysku a phyll.nigra ma rekord 34cm/24hodin



tak to je dobrý. zrovna nigra mě moc neroste. karlos

9

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

letos mě udelala 425cm,prumer stybla 25mm konecne neco prez ctyry metry

10

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

hmm, tak to je moc pěkný. karlos

11

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

jo a ještě jak dlouho ji máš ???

12

Re: Rychle rostoucí bambus - poraďte

myslim sedum roku,ale pred asi trema ji skolil mraz tak 70 procent.odkopky z minulyho roku  maj tak 250cm v kvetinaci letos udala 220cm novy slahouny