1

Téma: 3 neznámé druhy

zaslal bitner: Poradte, co by to mohlo byt za druhy. Děkuji


Foto 1 a 2 myslim, ze je to Pseudosasa japonica.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Dalsi je od kamose co ho dovezl z Nepalu, u nej na zahrade ma vysku 5-6m, prumer stebla okolo 3cm jasne oranzovy, listy 10-12 cm dlouhy a 1.5-2cm siroky. Foto 3-5. (roste mu jak blazen 450mnm).

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

A posledni, kterej nevim, jsem dovezl z Italie od jezera Lago di garda. V Italii mel okolo7-8m, stebla jasne zluta a prumer 5-7cm. Mam ho 10let a u me skoro neroste foto 6-7.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: 3 neznámé druhy

S tím prvním si myslím to tak bude.

Druhý z Nepálu mi přijde jako Phyllostachys aureosulcata aureocaulis. Pokud nemá dospělý porost žádné zelené proužky, mohl by to být on. Nebylo by možné sehnat od toho kamaráda fotky jeho dospělé rostliny? Případně se ho zeptat, zda některá stébla v porostu se neklikatí? Tím by se určení víc zpřesnilo. Moc by mě zajímalo, kde ho tam našel. V nějakém parku, botanické zahradě? Protože v přírodě by tento druh v Nepálu neměl být přítomen.

U třetího opravdu těžko říci co to je. Druhů se zelenou tyčovinou jsou mraky a zejména v téhle velikosti se to prakticky určit nedá. Napadá mě Phyllostachys praecox, ale to jen tak střílím od boku. Pokud po deseti letech je jen takhle malý, nemá smysl ho asi dál pěstovat, tedy pokud se k němu nevážou nějaké příjemné vzpomínky. smile