1

Téma: Jaký bambus do terária?

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jaký druh bambusu by se dal pěstovat v teráriu? Terárium 160x100x200cm (dxšxv), vlhkost vzduchu 70-80%, teplota 27°C. Děkuji.

2

Re: Jaký bambus do terária?

Bohužel o žádném vhodném nevím. Problém je, že do takhle teplého a vlhkého prostředí by se hodil některý z tropických druhů. Bohužel, mě zatím známé, dorůstají do mnohametrových výšek a obávám se, že v tak malém prostoru by nemělo smysl je zkoušet.

Momentálně testuji jeden, dosud neurčený druh rodu Bambusa, který v bytových podmínkách dorůstá málo, ale v tropických sklenících Botanické zahrady v Teplicích dorůstá několikametrových výšek.

Obávám se, že ve vašem teráriu by měl tendenci růst hodně a opět by byl pro ně příliš velký. Pokud by jste někde náhodou nějaký vhodný našel, dejte prosím vědět, rád bych nějaký také vyzkoušel.

3

Re: Jaký bambus do terária?

Mně se v bytě osvědčil Dendrocalamus farinosus, který stihl dorůst skoro metr, než jsem jej minulou zimu během dovolené umořil suchem. Byl totiž na parapetu okna na jih, a vzhledem k mírné zimě, kdy často svítilo slunce potřeboval častější zálivku. V teráriu by se mu snad dařilo, jen je otázka, jestli by ta výška stačila. Každopádně asi není problém stříhat.
Semena jsem koupil levně na dobírku v Thajsku, někde v diskuzích tady bude odkaz. Stejně by asi rostlo cokoli z rodu Dendrocalamus.
Než uschl, vypadal krásně, takže doporučuju.

4

Re: Jaký bambus do terária?

Link na semínka je tenhle:

http://thai-bamboo-seeds.blogspot.cz/

Zrovna má v nabídce spoustu čerstvých semen, tak by se z toho něco vyzkoušet dalo.