1 Naposledy upravil: petr321rg (18.03.2014 09:49:02)

Téma: Usychající Král Bambusů (bambus: Phyllostachys pubescens)

Dobrý den,
prosím mohl by jste mi někdo poradit proč mi osychají konce listů u tohoto bambusu. Tento jev řeším skoro od té doby co vyklíčil. Staří asi 2 roky. Pěstuji ho od semínka v panelovém bytě v substrátu ze zahrady.

Za vaše rady a názory předem děkuji.


http://petr321rg.rajce.idnes.cz/Bambus#IMAG0083.jpg

2

Re: Usychající Král Bambusů (bambus: Phyllostachys pubescens)

Nejvíce bych to připisoval suchému a teplému vzduchu. Trvale pěstovaný v bytě bude podobným zasycháním listů trpět pořád. Také zimní klid přes zimu u vás pravděpodobně nemá.

Nejvíce by mu asi vyhovovalo přes léto ho mít venku a přes zimu ho nechat v nějaké světlé, studené, ale nemrznoucí místnosti. Trvale v bytě nebude nikdy zcela prosperovat, bohužel.

P.S. Fotku mohu připojit k vašemu dotazu, když mi jí pošlete na wufeng@bambusy.info

3

Re: Usychající Král Bambusů (bambus: Phyllostachys pubescens)

zaslal petr321rg: V bytě kde ho mám je teplota asi 17 stupňů teď v zimě. V letních dnech bych ho mohl dát jedině na balkón, ale tam je zase slunečno celý den, což by asi bambus nevydržel a uschnul by. Mohl by jste mi prosím Vás třeba poradit vhodnější bambus který bych mohl u mě v bytě pěstovat?

PunBB bbcode test

4

Re: Usychající Král Bambusů (bambus: Phyllostachys pubescens)

Možná kdyby jste ho na balkóně něčím přistínil a často ho zaléval, letnit by šel a prospělo by mu to. I vytvoření nějakého skleníčku doma, kde by se dala udržet vyšší vlhkost by mu třeba prospělo, ale jsou to vše jen nouzová řešení a nemyslím, že by to nějak výrazně pomohlo.

Bambusy bohužel pro trvalé pěstování v interiéru vhodné nejsou, alespoň já o žádném druhu, který by doma prosperoval trvale nevím.

5

Re: Usychající Král Bambusů (bambus: Phyllostachys pubescens)

Můj Phyll. pubescens živoří stejně a navíc ještě chytil nějaké svilušky. Mnohem lépe se mně osvědčil Dendrocalamus farinosus, který nečekaně dobře prosperuje, tedy spíš prosperoval, protože jsem v letošní teplé zimě podcenil nutnost častějšího zalévání. Snad se z toho dostane, už mně takhle oschl každý rok v létě o dovolené a pak se zase krásně zazelenal.
Podobně by se nejspíš dařilo i dalším druhům z rodu Dendrocalamus.