1

Téma: Japonské lampy

I když to nesouvisí přímo s pěstováním bambusů,dovollil bych si otevřít téma doplňků k bambusům.Ať už rostou soliterně nebo ve skupinách,určitě se k nim hodí japonské  lampy.
    Už pár let pokukuji po nějakých hezkých lampách,lampičkách...Nabízejí je hlavně jezírkářské obchody,v různých provedeních a kvalitách.Nejlevnější jsou samozřejmě betonové napodobeniny.Některé jsou celkem ucházející,ale není to úplně ono.Hlavně když máte možnost srovnání s kamennou lampou.
    Jednu betonovou mám asi deset let u jezírka a jsem s ní spokojený.Pro rychlejší zestárnutí-patinu,jsem ji kdysi podle rady z nějaké knížky natřel dětským krémáčkem-lakrumákem.Teď je na ní místy jemný mech a zarostla břečtanem.
Nemáte někdo tip na nějaký rozumný kup?
Našel jsem jeden obchod na netu,co nabízí kromě mramorů,přírodních dlažeb a kamene i tyhle lampy za rozumnou cenu,dodací lhůtu mají dva měsíce.Ale hlavně podmínkou prodeje je odběr zboží za dvacet  tisíc.Což si nemůžu dovolit.To byly asi zatím nejrozumnější nabídky.75 kilogramová lampa,80 cm vysokou nabízejí za cca 4 tisíce korun.
Pro inspiraci několik japonských lamp,co jsem nafotil.Část je z japonské zahrady jižně u Prahy a zbylé zdobí japonskou zahradu na ostrově Madeiira.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Japonské lampy

Jediné kde jsem viděl pěkné lampy:

http://www.bambus-info.de/Steinlaternen.50.0.html

Nevím zda cena je rozumná, ale vybral bych si.

3

Re: Japonské lampy

Tady je dobrý výběr:  https://www.kameny.cz/japonske-lampy/