1

Téma: Fargesia na slunce nebo do stínu

Jsem začátečník, zatím mám 3 roky na zahradě Fargesia rufa (select bamboo) na polostinném stanovišti. Nyní sbírám teoretické info a na jaře plánuji vysadit více druhů bambusů. Nemám jasno ohledně stanoviště pro fargesie, většina českých popisů uvádí všeobecně jako vhodný polostín až světlý stín s tím, že se jedná o podrostové bambusy. Němečtí pěstitelé (Vaupel) naopak doporučují slunné až polostinné stanoviště. Konkrétně mě zajímá Fargesia Jiuzhaigou 1, máte prosím někdo konkrétní zkušenost na slunném stanovišti?

2

Re: Fargesia na slunce nebo do stínu

Já jí mám na částečném stínu, ale jiné klony mám i na plném slunci a problém jim to nedělá. Záleží hodně na zálivce. Když bude v suchu bude častěji kroutit listy ale zase na slunci se víc vybarvují stébla, takže je to něco za něco. Myslím, že většina se jich dá pěstovat i na slunci, alespoň já z nedostatku místa jich tak většinu mám. Pokud je možnost je pravidelně zalévat je to celkem bez problémů, ale pokud jsou hodně v suchu a zálivka chybí, rostou pomaleji.

3

Re: Fargesia na slunce nebo do stínu

Moc děkuji za odpověď. Určitě to zkusím, jde mi u této fargesie o její krásné zbarvení.