1

Téma: Suchý podzim

Moje nově vysazené sazenice měli úplně svěšené listy. Byl jsem nucen opět uvést do činnosti zavlažovaní a dopřát bambusům vodu. Když jsem zakopával sloupky k jabloním, tak jsem zjistil, že půda do 40 cm je úplně bez vláhy. Jak to vypadá u Vás ostatních?

2

Re: Suchý podzim

Já na zimu teď hodně zaléval, sucho bylo tady taky. Začíná tu pěkně mrznout, tak uvidíme. Snad letos nepřijde nic obzvlášť krutého.

3 Naposledy upravil: testudo (24.11.2011 20:49:04)

Re: Suchý podzim

Tady pršelo naposled 27.8. a to nijak vydatně.Od té doby se nedá mluvit o dešti.
        Protože  mám ve studni mizerný pramen,musel jsem zalívat z vod.řádu.Do dneška to bylo přes sto kubíků a nijak moc to poznat není.Dnes jsem ještě zaléval protože nemrzlo,čeká nás delší zima.Abych bambusům ulehčil do jara.
        Jinak mi první mrazy zničily podzimní stébla u několika bambusů-hlavně ta která se právě větvila.Mráz je usušil.Například u phyl.angusta byly podzimní stébla větší jako z jara.

4

Re: Suchý podzim

Tak se zda, ze letosni zima (alespon tady) bude pro bambusy celkem prizniva. Hodne vlahy, teploty kolem nuly, jsou pekne zelene a zatim pod snehem. Sice predpovidaji teploty -10 az -15 ,ale snih , jestli vydrzi,by je mel ochranit. Jak jste na tom ostatni, mate nejake skody?

5

Re: Suchý podzim

Moje zatím úplně v pohodě, žádné poškození. Skoro se to sem bojím psát, abych to nezakřikl. smile

6

Re: Suchý podzim

To je skvele, pokud to tak vydrzi, tak se myslim muzeme tesit na pekne vyhonky.

7

Re: Suchý podzim

wufeng napsal:

Moje zatím úplně v pohodě, žádné poškození. Skoro se to sem bojím psát, abych to nezakřikl. smile

No neviem ci si to nezakrykol ;-) Dnes rano sme mali -8C (zatial najmenej tuto zimu) a ked pozeram na 10 dnovu predpoved, tak to pojde este nizsie.

8

Re: Suchý podzim

ČHMU napsal:

   Vyhlídka počasí od středy  do soboty:
Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. V závěru období
od východu přibývání oblačnosti a ojediněle sněžení.
Nejnižší noční teploty -8 až -13 °C, postupně -13 až -18 °C,
v údolích při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -25 °C.
Nejvyšší denní teploty zpočátku -8 až -3 °C, postupně -13 až -8 °C.

Snad nebude taková zima hmm
U nás je trocha sněhu, ale nicmoc sad
Bambusy zatím vypadají zatím docela vpohodě.
Radši je něčím přikryju.

9

Re: Suchý podzim

Ahoj, koukám smutně na předpovědi počasí na 10 dnů. Mají být teploty pod -20°C. Bambusy jsou zatím v pořádku, ale tyto mrazy jim dají hodně zabrat.
Co si myslíte o zabalení bambusů do bílé netkané textilie, alespoň na tyto přicházející mrazy? Jsem na rozpacích, dříve jsem v diskuzi četl o nejasných výsledcích zabalení bambusů.
Jaké máte zkušenosti vy? Zabalit, nezabalit a když zabalit, tak do čeho a kdy vybalit?
Díky všem za vaše reakce