Téma: Chelodina reimanni
Chelodina reimanni
Philippen & Grossmann, 1990
Tato dlouhokrčka pochází ze západní části ostrova Papua-Nová Guinea. Obývá především mělčí jezírka kde teplota vody může překračovat i 30°C. V období sucha mohou želvy aestivovat. Je velmi podobná druhu Chelodina novaeguienae od kterého se liší převážně mohutnější hlavou se silnými čelistmi. Předpokládá se, že se tyto silné čelisti vyvinuly k snadnějšímu drcení ulit vodních plžů. Želvy dorůstají do cca. 20 cm, samci jsou o něco menší a mají delší ocas. V literatuře uváděných 35 cm, bude pravděpodobně velikost abnormálně vzrostlého jedince. Pro chov v zajetí mi přijdou mnohem vhodnější než častěji dovážené dlouhokrčky Chelodina siebenrocki (Macrochelodina rugosa), které díky své velikosti vyžadují pro chov mnohem větší nádrže.
V zajetí se tyto želvy dobře adaptují a jejich chov není příliš obtížný. Vyžadují teplejší vodu cca. 25-26°C a přiměřeně mělkou vodu. Mláďata velmi dobře plavou a dají se chovat i při vyšším vodním sloupci. Dospělá zvířata mi přijde vhodnější chovat v mělčí vodě tak, aby se mohly pohodlně nadechnout ze dna bez plavání.
Přijímají různorodou masitou potravu a jsou velmi žravé. Vůči sobě ani jiným želvám nejsou agresivní a dají se chovat bez problémů dohromady.
Dospělé trio z importu 2007. Adult trio from import 2007.
samice-samec-samice 0,1-1,0-0,1 female-male-female