1

Téma: Pěstování ze semínek

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo nějaké zkušenosti s pěstováním bambusů ze semínek.
Kdyby mi mohl někdo z Vás poslat krátký report o pěstování (substrát, hlína, zalévání, teplota, doba klíčení apod.) byl bych za to rád.

Předem děkuji za odpovědi

2

Re: Pěstování ze semínek

Dobrý den,

semena jsou nejlepší čerstvá, klíčivost u nich rychle klesá. Před vysazením je dobré je namočit na cca. 24hod. do vlažné vody, případně do roztoku Lignohumátu, který mi přijde, že opravdu funguje a klíčivost zlepší. Substrát jakýkoli výsevní, co se dá koupit, já sázím i do toho co je zrovna po ruce.

Po zasazení udržovat stálou vlhkost, držet je v teple a na světle. Teď je dobrá doba na sázení. Dny už se prodlužují, tak se dá truhlík strčit třeba za okno.

3

Re: Pěstování ze semínek

Dobrý den,
tak mně ze semen vzešly jen dva kousky a mají asi 5cm a začínají hnědnout lístky, což mě mrzí. Wufeng : Měl jste pravdu, raději budu kupovat odkopky. Ted se musím kouknout, jak se zalívají,  čím hnojit a jak často. Už jsem nakoupené kousky od Vás  zasadila, dám později vědet, jak se ujmuly. Počítám, že se hezky přes léto rozrostou a hlavně nevymrznou.   Ještě jednou, díky.

4

Re: Pěstování ze semínek

Několikrát jsem zasadil semínka a žádná sláva to není. Raději doporučuji (koupit) pěknou sazenici nebo od někoho odkopek.