1

Téma: Rada pro začátečníka

Koupil jsem si dva rhizomy Phyllostachys  bambusoides (Madake Bamboo), chtěl jsem se zeptat jestli je můžu vysadit přímo ven, nebo je mám dát do květináčů a vysadit příští rok nebo později??? Děkuji za rady.

2

Re: Rada pro začátečníka

Nejdříve je zasaďte do květináčů a pokud budete mít štěstí a něco z nich vyroste, tak je můžete zkusit vysadit ven. Minimálně alespoň 2 zimy bych je ale zimoval v nevytápěné světlé místnosti. Bohužel jste si pořídil málo odolný druh, který není vhodný v našich podmínkách pro celoroční pěstování venku. Spíš by se hodil nechat ho trvale v přenosných nádobách a na zimu ho dávat dovnitř.

3

Re: Rada pro začátečníka

Takže oba dva rhizomy se v pohodě uchytily. Poslal bych fotky ale nepochopil jsem jak se zde vkládají. Nevím proč v ČR jsem nenašel  nikoho  kdo by rhizomy zasílal, a musel jsem si rhizomy objednat v USA odkud mi je bez problémů zaslali?

4

Re: Rada pro začátečníka

Fotky zde můžu zobrazit, stačí je zaslat na wufeng@bambusy.info. U rhizomů je vždy riziko, že se neuchytí, tak je lepší prodávat už zakořeněné sazenice, tak proto pravděpodobně se tím nikdo nezabývá.

V USA to jde objednat kde? Pokud by tam měli v nabídce něco zajímavého, taky bych si možná něco objednal. Poslali to v balíku a přišlo to bez problémů? Není na to potřeba při importu do EU nějaký certifikát?

5 Naposledy upravil: hero (21.07.2010 16:15:36)

Re: Rada pro začátečníka

Ty rhizomy jsem koupil od prodejce na ebay, který prodává pouze rhizomy. Prodává ovšem pouze asi 6 druhů z nichž  jak jsem se díval již všechny máte kromě toho co jsem si koupil a druhu ARUNDINARIA GIGANTEA Rivercane, který by měl být odolný do  -23C. Přišlo to v balíku a nebyly s tím žádné problémy, byl to vlastně kus mokré hlíny ve které byly ty rhizomy zabalené v igelitovém sáčku. Jestli je potřebný nějaký certifikát nevím, ale já jsem si objednával z USA rostliny vícekrát (palmy) a zatím s tím nebyly žádné problémy.
Ještě bych chtěl dodat,že ten prodejce už má asi přes 450 hodnocení a všechny jsou kladné.

6

Re: Rada pro začátečníka

Díky za odpověď. To je dobrá zpráva, že to jde takhle z USA do EU bez problémů poslat. Pár věcí odtamtud mě zajímá, tak pokud to jde takhle poslat, tak se sem snad podaří pár zajímavostí dostat.

7

Re: Rada pro začátečníka

Ja jsem uz na ty rhizomy koukal take a moc duvery to ve me nevzbudilo, ale jestli je to tak ,jak pise kolega hero, tak si asi take skusim nejaky objednat. Hlavne pri tom narazit na poctiveho prodejce :-)