1 Naposledy upravil: fking (30.05.2010 09:50:35)

Téma: Škůdci

Zdravím všechny. Jsem zde nový, navíc kyblíkový začátečník, takže se omlouvám za možná triviální otázky.
Pěstuji v na dvoře u činžáku v 50L kontejneru Fargesie muriele "Willow" a včera jsem si všiml, že se na něm usídlily mšice. Jak s nimi bojovat? Na běžný sprej je rostlina už docela velká. Fotky bych přiložil, ale zatím nevím jak. wink  Ale můžu poslat mailem.
Díky za rady

2

Re: Škůdci

Ahoj. Použij přípravek Decis, je na mšice. Kup si také běžný 1lit. rozprašovač na postřiky a pokud je rostlina větší vem si žebřík a bambus posříkej. Jen se ještě ptám, jestli se vážně jedná o mšice? Mšice běžně stříkám na ovovných stromech, ale na bambusu jsem je ještě neměl.

3

Re: Škůdci

No i mně to přišlo divné, tráva a mšice. Nejsem navíc žádný sadař, ale pouhý městský nadšenec.
Jedná se o malé (cca 1mm) světle zelené měkké potvůrky, přejetím listu rukou se vlhce rozmažou. Bambus zatím nijak znatelně netrpí ani nechřadne, naopak, letos jsem ho více hnojil a tak stébla jsou o něco silnější a vyšší.
Popisy jiných škůdců nesedí. Navíc na dvoře jsou mravenci, kteří hojně lezou po všech rostlinách, která tam v kbelících mám (trávy, ještě jeden bambus a javor dlanitolistý), tak si myslím, jestli si je tam nepěstují ti mravenci.
Za radu díky, Jirko.

4

Re: Škůdci

Já měl venku bambusy napadené mšicemi jen jednou, asi se nějak přemnožily a už nevěděly na co se přisát. smile Stačil jeden postřik, tak jak píše Jirka a už jsem s nimi opět problém neměl. Co jsem použil si už přesně nepamatuji. Byl to nějaký sprej na mšice.

Občas mšice napadnou rostliny zimované ve skleníku. Patrně kvůli nedostatku jiného zdroje sají i na bambusech.

Pokud bys měl fotky pošli je na wufeng@bambusy.info a já je sem přidám. Ten kultivar neznám, tak by mě zajímalo jak roste a vypadá.

5

Re: Škůdci

zaslal fking:

Fargesia murieliae Willow:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Vypadá to opravdu na mšice ikdyž jsou ty fotky trochu rozostřené. Ta rostlina není velká, to půjde stříknout i normálním sprejem.

6

Re: Škůdci

Starší fotky Fargesia murieliae Willow:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

7

Re: Škůdci

Zkusil jsem nakonec Pirimor, protože Decis neměli. Vystříkal jsem asi 250 ml (celou nádobku) rozprašovačem, a potvůrky jsou pryč!
Všem díky za poradenství.
Karel