1

Téma: Doba výsadby sazenic bambusu

Zdravím,
kdy je možné co nejdříve vysadit sazenice do volné půdy?
Předem díky za odpovědi.

2

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Ahoj,
Já vysazoval některé roky již v půlce března. Hodně záleží na počasí, také záleží na velikosti sazenice a jejím kořenovém systému. Jak přestane mrznou, tak může bambus do země, menší mrázík ho již nepoškodí.

3 Naposledy upravil: radim77 (28.02.2010 12:39:20)

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Takže teď bys to asi nedoporučoval co?
Sazenice mám v  podkroví a začíná tam být teplo 16°C a už začínají vylézat nové stébla.Tak jsem je chtěl vysadit ven.

4

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Záleží jak je u vás teplo, ale ještě bych počkal. Byl by to teď velký šok pro sazenice, dát je ven. Ony hlavně v noci teploty ještě dost klesají, takže radši bych alespoň týden či dva počkal.



http://aktualne.centrum.cz/domaci/pocas … ?id=662063

Podle tohohle výhledu má být hůř, než jsem si myslel, takže radši opravdu čekat.

5

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Díky za rady a ještě počkám. Su nedočkavý a už se těším až budu dělat na zahradě smile  ( pro některé lidi hodně nepochopitelné).

6

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Já to úplně chápu. Já už pohazoval hnůj na sníh, abych si taky už užil aspoň trochu zábavy. smile

7

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Chcem sa teda spýtať, nie je možné vysadiť Phyllostachys bissettii, teraz na jeseň ?
Ide o dvojročné rastliny, výška najdlhších výhonov 120-150 cm v kvetináčoch..
Veľmi pekne ďakujem

8

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Myslím, že do konce září je to celkem v poho. Když je dobře zakořeněný, tak se chytne. V září jsem sázel Ph.aureosulcata a Fagesii sp.Jiuzhaigou 1 dokonce v první půlce října a krásně rostou, ale na jaře je to asi lepší...

9

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Myslím si to samé. Ještě bych to v pohodě zasadil. Co hrozí, je že přijde zima hodně brzo a bude krutá. Pak je možné že dost pomrzne, ale na jaře zas obrazí. Hodně bych ho zaléval a koncem ledna, pokud budou hrozit silné mrazy, něčím přikryl.

10

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Ďakujem pekne za odpovede, risknem to, dúfam že zima nebudena mňa moc krutá, dík

11

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Zdravím, predsa sa ešte raz spýtam, sadenice sú už doma. Ide o to že ma napadlo kam by som ich mohol dať prezimovať. Myslím
miestnosť kde nemrzne, iba sa tam temperuje a svetla je tam pomenej.
Nebolo by to lepšie ich tam prezimovať a až zmiznú mrazy rozsadiť?
Alebo radšej vykopať jamy, nejaký hnoj a zasadiť...
Vďaka

12

Re: Doba výsadby sazenic bambusu

Jestli je taková místnost k dispozici, tak je klidně nechte do jara tam. Jde jen o to aby tam nebylo přes dny, kdy je kratší den, moc horko.

Venku bych je nechal až do doby, než budou hrozit mrazy. Pokud bude občas v noci k nule nebo i třeba pár stupňů pod nulou, nic se jim nestane.