1

Téma: Pseudosasa Japonica

Dobry den,

Pestujem bambus (Pseudosasa Japonica) uz 2him rokom a kedze bola dost mizerna zima mi tento bambus omrzol z jednej strany.
Listy su vysusene.
Prosim o nejake rady.Ma uz 6rokov.

Dakujem.

2

Re: Pseudosasa Japonica

No myslim, ze ak je omrznuty len z jednej strany, tak to az tak nevadi, suche stebla by sa nemali davat prec, lebo sluzia ako opora pri raste mladych. Bambus je nezmar, takze ak nezmrzol komplet, urcite sa rozrastie, treba pockat, neviem ako by som vam poradil, pretoze sa prakticky nic neda robit... A ak ma 6 rokov, o to lepsie, verim, ze do maja vyzenie nove vyhonky zo zeme. Mozno vam tu cosi poradia casom odbornici... zatial tolko...

exoticke druhy bambusov

3

Re: Pseudosasa Japonica

Myslím, že to Danny popsal přesně. Jestli omrzly jen listy, tak je to bez problému. Tento druh velmi dobře regeneruje. Takže i pokud by umrzla i celá stébla, ze země vyrostou nová a s největší pravděpodobnější budou větší. Nezapomeňte ho pohnojit.

Takhle dopadl můj loni a bez problémů na stéblech vyrostly nové listy. Suché jsem otrhal. Ty dole byly pod sněhem, tak se jim nic nestalo. Jinak všechny bez krytu umrzly.

http://bambusy.info/img/druhy/Pseudosasa-japonica-02.jpg

4

Re: Pseudosasa Japonica

smile Tak to vam dopadla pomerne brutalne smile

exoticke druhy bambusov

5

Re: Pseudosasa Japonica

Dakujem priatelia za prispevky,

Skoda,ze nemam momentalne digital zavesil by som sem aj foto,,
Prihnojim a budem dufat ,ze v lete bude krasne sevelit (:

6

Re: Pseudosasa Japonica

OK, drzim palce, mozem vam poslat foto mojej fargesie, ale murieliae, je z oblasti pri Puchove (SR), ako ju dokatovala a znicila zima - a prezila, z 1m rastliny je tak 20 cm ministebielko..:(

exoticke druhy bambusov

7

Re: Pseudosasa Japonica

Danny, zadej si do svého profilu adresu svých webových stránek.  Líp se na ně pak bude chodit.

8

Re: Pseudosasa Japonica

Pre Karel: Problem je prave v tom, ze teraz na srveri nieje nic okrem obrazkov, vsetko je v kompletnom rozvoji a preraba sa asi na 2 mesiace to vidim... ale potom urcite!!!

Zatial len ako linky...

exoticke druhy bambusov

9

Re: Pseudosasa Japonica

Mám Pseudosasy japonica dvě, každou někde jinde. Po loňské zimě obě přišly o všechny listy. Před poslední zimou jsem jednu nechal zcela volně, protože okolo ní byly suché zbytky vysokých afrikánů a druhou jsem zakryl smrkovými větvičkami. Paradoxně té zakryté po zimě odešly všechny listy a nezakryté zůstaly spodní části stébel se zelenými listy do současné doby. Obě již vyhnaly nová stébla.
To lepší přezimování nezakryté pseudosasy přičítám tomu, že roste v trochu vlhčím prostředí - asi 3 m od jezírka. Pseudosasy podle literatury vyžadují zalití i v průběhu zimy.