1

Téma: Bambus pro interiér

Jako obvykle zdravím všechny nadšence. Poradí mi někdo vhodný druh bambusu pro pěstování celoročně v interiéru, případně s chladným přezimováním okolo nuly? Mám zájem o nepříliš vrůstnou rostlinu k využití jako Kusamono (z japonštiny Kusa-tráva a Mono objekt nebo věc) ve stylu Kokedama čili mechová koule. Takže jednoduše k pěstování v mechovém balu na vhodné podložce.
Díky všem.

2

Re: Bambus pro interiér

Bambusy v interiéru se tu ve fóru již dříve probíraly, ale spíše větší druhy. U všech jde o pokus zda porostou. O žádném, který by takto pěstovaný dlouhodobě prosperoval, nevím. Snad by se dal využít i některý z nízkých Pleioblastů.

Tady je třeba Pleioblastus pumilus pěstovaný jako bonsai, ale pravděpodobně roste venku, ne uvnitř.

PunBB bbcode test   

Myslím, že by se daly zkusit třeba Pleioblastus pygmaeus, Pleioblastus fortunei a další podobné nízké. Pokud by se pěstovaly hodně na světle a měly přes zimu možnost být v té studené místnosti kolem nuly, tak by třeba rostly dobře. Muselo by se to vyzkoušet, nevím o nikom, že by se o to již takto pokoušel.

3 Naposledy upravil: gonga (07.05.2009 20:55:57)

Re: Bambus pro interiér

Díky, taky mě napadly Pleioblasty, kolega dokonce má P.pumilis a je ochoten mi darovat odkopnutou rostlinku, tak se pokusím a o případných dalších zkušenostech budu referovat. Ten na fotografii ale vypadá hodně zanedbaně, takhle si to opravdu nepředstavuji :-)) .

4

Re: Bambus pro interiér

On je zrovna v květu, takže vypadá divně.