1

Téma: Výstava

Od 7.6 do 22.6 prodejní výstava kaktusů a sukulentů v celém areálu botanické Troja.
Zaměření hlavně na zimovzdorné kaktusy,juky,agave Severní Ameriky/USA,Mexiko/.

2

Re: Výstava

V areálu sever mají v prodeji několik druhů zimovzdorných kaktusů včetně cylindroopuntia imbricata. Teplomilnejch kaktusů je výběr pod skleníkem. Jinak v expozici sever začínají kvést opuncie. Pěkný.

3

Re: Výstava

Takovéhle Cylindroopuntia imbricata tam měli za stovku.

http://bambusy.info/img/uploaded/Cylindroopuntia-imbricata.jpg

4 Naposledy upravil: PetrK (11.06.2008 10:54:43)

Re: Výstava

Taky jsem koupil, ale letos ještě nechám v květináči, kdyby přišla krutá zima. Nové výhony můžou pod -20 pomrznout.

5

Re: Výstava

Já to risknu. Měl by to být řízek z těch co tam pěstují venku, tak snad vydrží. Taky jsem si říkal, že takhle menší líp zakoření. Vzal jsem si dvě a ani jedna se mi nepodařila přesadit s balem. Jak to je zasazené do hodně písčité zeminy, tak se mi to hned rozsypalo ikdyž jsem rozbil květináč.

6

Re: Výstava

Imbricata koření dobře, mám ještě řízek zasazený letos v zimě a spolehlivě zakořenil. Taky to mám v písku, i když by podle literatury měla být proti uhnívání odolnější než kterákoliv platyopuncie.

7

Re: Výstava

Nevíte někdo,kde je možné zimuvzdorné kaktusy koupit?Kromě yuccalandu,tam už mají skoro vše vyprodané.Taky bych chtěl tu imbricatu,ale tu jsem nenašel nikde.Jen tady : http://www.kakteen.cz/index.php?klic=id … ne-kaktusy jsem našel Austrocylindroopuntii imbricatu,ale nejsem si jistý,jestli je to to stejné.Tato má možná jen delší trny.Bohužel tady zase nemají Echinocereusy a ty prý mají nejkrásnější květy,takže ty bych taky chtěl.
Jestli víte tedy o obchodech,kde zimuvzdorné a mrazuvzdorné kaktusy mají,napište.Díky

8

Re: Výstava

Já jí loni koupil na výstavě v botanické zahradě v Troji. Letos je výstava opět, tak doporučuji zajet si tam snad jí zas budou mít.

Více podrobností tady:

http://www.botanicka.cz/generate_page.p … f181c5ccef

Ještě upozorňuji, že se koná i v Praze, Na Slupi.

Akce se koná ve spolupráci s Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty UK Praha, kde se uskuteční výstava kaktusů od 6. do 21. června. V době, kdy se obě výstavy překrývají (13. – 21. 6.) lze po předložení vstupenky z BZ Na Slupi uplatnit 50 % slevu na vstup do BZ Troja a naopak.

9

Re: Výstava

Tak to by se mi asi nevyplatilo,nějakých 280 km jedna cesta pro pár kaktusů a z jednoho zdroje vím,že už tam imbricaty stejně nemají.Hledám nějaký obchod,odkud bych si je mohl objednat,ale nedaří se. sad Asi o žádném,Wufengu,taky nevíš,že?

10

Re: Výstava

Až pojedu do botanický tak řeknu Edovi a odlomím ti tam něco z těch velkých.
Určitě mně je nechá.Všechny ty velké vysázené juky jsou ode mne !!
Josef

11

Re: Výstava

To bude super,díky Josefe.