1

Téma: Co s ním?

Dobrý den, mám na zahradě druhým rokem vysazený bambus.Nevím ale jaký je to druh. Bambus po celý rok má strašně málo zelených listů. Vypadá to spíš jak obilí.
Má takové fialové výhony a na nich klasy. Je možné, že má málo vody? Mám ho snad ostříhat? Prosím poraďte, nemám s bambusy vůbec žádné zkušenosti.
Děkuji předem za radu.Martina.

2

Re: Co s ním?

Podívejte se sem: http://bambusy.info/?zajimavosti je tam vyfocený druh Fargesia nitida v květu. Pokud to bude on, tak pouze seberte semena a zasaďte je. S rostlinou se nedá nic dělat ta odumře. Pokud vypadá jinak pošlete mi foto na wufeng@bambusy.info a probereme to dál.

3

Re: Co s ním?

Děkuji za odpověď. Nejsem si jista, že se jedná o druh Fargesia nitida. Pro to jsem pořídila pár fotek. Zasílám je na výše uvedenou adresu. Martina.

4

Re: Co s ním?

Takže je to oravdu Fargesia nitida. Jediné co se sní dá udělat je sebrat semena a vypěstovat jí znovu z nich. Rozhodně se to vyplatí, je to vynikající druh.


http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-v-kvetu-Martina-01.JPG

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-v-kvetu-Martina-02.JPG

5

Re: Co s ním?

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-v-kvetu-Martina-03.JPG

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-v-kvetu-Martina-04.JPG

6

Re: Co s ním?

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-v-kvetu-Martina-05.JPG

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-v-kvetu-Martina-06.JPG

7

Re: Co s ním?

Dobrý den, děkuji za odpověď i když přiznávám vůbec jste mě nepotěšil. Právě jsem se dočetla, že vykvétá jednou za sto let- tak to mám tedy štěstí.
Snažila jsem se na forum zjistit, jak a kdy zasadit semena aby vyklíčila a jak dál pokračovat v pěstování. Ale je to pro mě pro laika dost nesrozumitelné.Proto jsem vás chtěla poprosit o souvislý návod jak na to. Předem děkuji Martina.

8

Re: Co s ním?

no je to vlastne takovy stesti v nestesti, zase mate skoro jistotu ze se dalsiho kveteni nedozijete, takze si pekne muzete po zbytek zivota uzivat krasnych rostlinek big_smile , navic je nadhera mit bambus vypestovany ze seminka. ja jsem vyseval v zari ze seminek od wufenga a je to jedna z mych velkych radosti, koukat jak se maji k svetu. seberte seminka az budou uzrala a potom je hned vysejte do substratu nebo pisku. ke kliceni potrebuji mlzit (neprehnat, mohli by plesnivet, ale nenechat vyschnout) a teplotu tak od 15°C. pokud jich budete mit hodne, daji se dat do lednice, ale klicivost se postupne ztraci, ja jsem ale taky vyseval z rok starych a myslim ze vzesli slusne.

9

Re: Co s ním?

jinak se podivejte sem, tady jsme to dost probirali http://forum.bambusy.info/viewtopic.php?id=32&p=6

10

Re: Co s ním?

a taky tady
http://forum.bambusy.info/viewtopic.php?id=19
http://forum.bambusy.info/viewtopic.php?id=40

11

Re: Co s ním?

Díky za rady,ale asi jsem předběhla událostem. Včera jsem chtěla semena sesbírat, ale žádné jsem nenašla. Je možné, že už vypadala?
Promnula jsem ty klásky, ale jsou uplně měkké.

12

Re: Co s ním?

Je to možné, že už jsou fuč. Ještě mi jich zbylo pár z loňska, tak vám můžu nějaká poslat. Pošlete mi na email adresu pokud budete mít zájem. Nabídka platí i pro další zájemce. Takové dvě či tři dávky tu ještě mám.