13

Re: Semienka

Ještě jeden odkaz na bratry Poláky. Mají jednu webovou stránku, na které jsou uvedeny jednotlivé druhy bambusů, kdo a kde je pěstuje, který rok byla rostlina vysazena a většinou je připojena i fotografie.

http://www.geocities.com/drzewa98/bambusy.htm

14

Re: Semienka

Jen bych chtěl všechny upozornit, že ty sazenice na předchozích fotkách jsou opravdu miniaturní. Dá hodně času a práce z nich vypěstovat nové rostliny. Pokud budete množit, doporučoval bych mnohem větší odkopky, které budou lépe prosperovat. Množil jsem pár druhů, také čistě jen z rhizomů a trvá tak dva, tři roky než se začnou vyvíjet silnější stébla.

15

Re: Semienka

Napadla ma jedna vec, ze tak ako pan Karel dokumentuje rast a vyvoj bambusov na svojej zahrade, mohol by som dokumentovat aj ja ten proces od zasadenia semienok az po.. ..ich smrt som nechcel povedat, no az kym sa to bude dat, cize do posledneho okamihu, kedy este bude co dokumentovat:)) Len tak, zo srandy... ???

exoticke druhy bambusov

16

Re: Semienka

Danny, dobrý nápad. Zřiď si webovou stránku a hoď nám sem link.

Jinak si myslím, že není špatný ani ten polský nápad, o kterém píši o tři příspěvky výš - tedy ten přehled bambusů v republice. Bylo by to inspirativní nejen pro začínající, ale i pro pokročilejší bambusáře.  Zapisovat se tam může kadý sám. Udělal bych to, ale na takovou stránku moje znalosti tvorby webové stránky nestačí.

17

Re: Semienka

OK, ja sa budem fakticky snazit, no potrva to zrejme veeelmii dlho... Ale chystam sa na take cosi uz dlhsiu dobu... Snazim sa prave poslat foto mojej draceny Bamboo panovi Rezlovi (co tam pisali), tak si to potom mozete pozriet (ak to tam da), je uz fakt dost velka...

Danny

exoticke druhy bambusov

18

Re: Semienka

Karel napsal:

Jinak si myslím, že není špatný ani ten polský nápad, o kterém píši o tři příspěvky výš - tedy ten přehled bambusů v republice. Bylo by to inspirativní nejen pro začínající, ale i pro pokročilejší bambusáře.  Zapisovat se tam může kadý sám. Udělal bych to, ale na takovou stránku moje znalosti tvorby webové stránky nestačí.

Nevím, jaký by byl o to u nás zájem. Ale nejjednodušeji by se to dalo udělat třeba tady v rámci fóra. Můžu tady udělat třeba kategorii Vaše bambusy. Tam si každý může vytvořit svou podsložku a zobrazit si tam fota, nebo mi je poslat a já je tam zobrazím. Možná by to bylo i výhodnější, že by se k tomu mohli vyjadřovat i jiní uživatelé.

Teď mě napadá, že třeba Danny by si tam mohl udělat svou složku a mapovat tam růst svých semenáčů.

Co si o tom myslíte?

19

Re: Semienka

Ja si myslim, ze je to super. Nechcem sa nejako separovat, ale uz aktivne pracujem na tvorbe svojho webu. Uz zajtra sa tu mozno objavi adresa, no na nej zatial nic riadne nieje:( Teda nie bambusy, v podstate nic. Ale myslim si, ze by to mohlo pohnut aj inych - pasivnych - uzivatelov k prispievaniu! A mohli by ste tam mapovat aj ten rast "semenacov", no to by nebolo moc do temy. Niesom z CR:)

Ale podla mna je to super:)!

exoticke druhy bambusov

20

Re: Semienka

Taky jdu objednat semena fargesie od pana Rezla,tak to snadzkusím mít své semenáčky. :-))) K.

21

Re: Semienka

Mate web? Ak nie, mozem potom spracovat aj vasu dokumentaciu, ak by ste nejaku robili - zatial len navrh...

exoticke druhy bambusov

22

Re: Semienka

Tedy pánové, mě se ten nápad líbí. Představoval bych si vytvořit v rámci těchto stránek jakousi databázi pěstitelů bambusů - československých, kde by si každý mohl založit účet a dokumentovat tam průběh růstu svých rostlin, přidávat nějaké krátké komentáře apod.

Pokud se s Wufengem domluvíme na nějakém modelu, půjdu do toho, leč bude třeba trpělivosti...

23

Re: Semienka

Hej, myslim, ze tu este nikto nepisal nic proti... Aj mne sa to paci...

exoticke druhy bambusov

24

Re: Semienka

Mě by se to také líbilo, ale zase kolik pěstitelů by to využilo? Možná časem, ale teď je nás tu jen pár a máme vlastní stránky. Zatím se kdokoli může připojit tady ve fóru s jakýmikoli postřehy i přidávat fota, jak je libo. Tak jestli by se ta vynaložená námaha vyplatila. Ono udělat takovou databázi pěkně, dá dost práce. V každém případě díky Whitovy za ochotu se do toho pustit.