13 Naposledy upravil: cz_mara (26.07.2007 11:04:25)

Re: Stočené listy

no jo no kdyz za tu cenu cca 50cm to bylo v pohode. ostatni se chytli pekne a to Phyllostachys bissetii mel tak cca tak 25cm. Priste dam na osobni odber, ale kolem brna nevim nevim.
Rostlinu kazdopadne nehnojim. Je zasazena v dobre pude takze to urcite ted potrebovat nebude.

14

Re: Stočené listy

"Priste dam na osobni odber, ale kolem brna nevim nevim." - možná to špatně chápu, ale... přece právě u Brna máte pana Rezla!!

15

Re: Stočené listy

Mužu pouze doporučit. Velký výběr a příjemné osobní
jednání se spoustou odpovědí na otázky kladené začátečníky.

16 Naposledy upravil: cz_mara (30.07.2007 08:27:30)

Re: Stočené listy

Tak se asi stal zázrak. Včera sem seděl večer v hospodě a v tom začalo pršet. Přišel jsem domů a jako každej věčer kontroluju kytky a co se nestalo. Stočené listy už nebyly stočené, tak jsem zvědav jestli to té kytce vydrží, ale přijde mi to divné, protože jsem kytku zalíval stále a dbal jsem na to, aby nevyschla. Večer kdyžtak pošlu foto

17

Re: Stočené listy

Možná Vám byl zaslán omylem jiný druh, kterému vadí přímé slunce.
Ať se mu daří a přeju mnoho pěstitelských úspěchů

18

Re: Stočené listy

Tak listy již nejsou stočené po pár deštících se rozvinuly, ale bohužel jejich barva je velice podobná barvě slámy, takže bych tipoval, že pěkně kompletně zaschly. Když byly listy stočené ukazovaly alespoň trochu zelené barvy. Takže uvidíme co se bude dít dál.

19

Re: Stočené listy

Potřebovala bych poradit. Před 14 dny jsem zasazela phyllostachys Bisetti jako živý plot. Pudu máme hodně jílovitou, jednotlivou sazenici jsem zahrnula zahradním substrátem a vršek jsem dosypala naším poctivým jilakem. Přijela jsem na chatu po víc jak tydnu a 2 z 11 výhonů jakoby uschly. Maji stočené listy do rulicek a jsou žluté. U dalšího se začínají stáčet. Na chatě hodně pršelo. Je možné, ze je to z nedostatku vody? Poradíte prosím, co udělat aby neodešli i další?
Bohužel nevím, jak vložit fotku.
Děkuji předem za rady :-)

20

Re: Stočené listy

Pokud hodně pršelo, tak nedostatek vody to asi nebude. Jak velká byla sazenice a byla z květináče, nebo se jedná o odkopek? Umí to dělat čerstvě přesazená sazenice, která nemá dostatek kořenů, které vyživují rostlinu. Rostlina tak běžně shodí i přes 50% listí.
Ale to jen hádám.

21

Re: Stočené listy

Fotku můžete zaslat na wufeng@bambusy.info a já jí sem přidám. Jestli má 11 výhonů, je možné že po přesazení všechny nezvládne uživit a pár jich pustí.