1

Téma: Krtek

Mám problém. Sice to neni o bambusech, ale k zahradě to patří. Už týden mi na zahradě řádí krtek a dělá pěknou paseku a já nevím jak ho zahubit. Pokud má někdo nějaké rady, budu za ně rád.

2

Re: Krtek

mel jsem taky dlouholete problemy s krtkem a mysma. Soused mi dal vetrnik z plastove lahve (mam dva) a skutecne krtci jsou pryc, mysi bohuzel ne.

3

Re: Krtek

vybusnina big_smile

exoticke druhy bambusov

4

Re: Krtek

Správně! osobně se přikláním k Danymu. na výkop jezírka je VYBUŠNINA dokonalá, jen se poraď s někým kdo má zkušenosti se směrováním výbuchu.

Kalupik má pravdu, na krtka rozhodně použít větrníky z pet-lahve na nějaké tyčce, která přenáší do země vybrace. Uznejte sami, byt slepé a ještě přijít o cit. Na 99% se krtek odstěhuje.

5

Re: Krtek

Dik za rady.

6

Re: Krtek

Mě se osvědčily spíše větrníky z plechovek od piva na roxorové tyči,zdá se mě,že ten plech víc klepe než PET flaška.

7

Re: Krtek

Supersaabe zní to dobře, musel by sem ty plechovky vyprázdnit.
Prosím o ilustrační foto, aby sem věděl jakou značku mám použít.
Dik

8

Re: Krtek

Byla by to reklama,to si nemožu dovolit wink ,ale je to asi celkem jedno tongue ,jen by to měla byt 0,5 l

9

Re: Krtek

Reklama nereklama hlavně když to teče a chutná.
Doufám, že ten větrník má aspon 2 tucty lopatek 0,5 litru.

10

Re: Krtek

Krtků tak moc není. Stejné chodby a hromádky dělají i myši a na ně větrníky nepůsobí. A to se mi po zahradě promenádují všechny vesnické kočky i kuny a nemám nouzi ani o zmije, užovky a slepýše.  Patrně mají naší zahradu jako výkrmnu a zásobárnu myší a tak ji udržují na plném stavu. Zvláště tam, kde se zalévá, se myším dobře ryje. Rozrostlé bambusy to ustojí, ale novým sazenicím a novým stromkům je ouvej.
Právě na myši bych potřeboval něco skutečně účinného vymyslet.

11 Naposledy upravil: Pospa (18.07.2007 11:34:42)

Re: Krtek

Fretka, je jedno, jestli samec či samice, kastrát nebo ne.
Pokud je jednou na zahradě miši sami zbaběle zdrhnou.
Doporučuju udělat voliéru (včetně dna) tu stěhuj po zahradě.
Mnoho uspěchů.

12

Re: Krtek

Děkuji za radu, ale bohužel nemohu ji realizovat, protože na zahradu se dostanu zpravidla jen o víkendech. To by fretka nepřežila. Mám tam ještě jednu zvláštnost - hranostaje. Ten se ukáže jen velmi zřídka, ale určitě tam je už léta. To je nádherné zvířátko. Toho bych nerad vyhnal.