25

Re: Výsev bambusů, průkopník slepých uliček - aneb sdílejme know-how

wufeng napsal:

To je opravdu zajímavé. Ta variabilita je obrovská. Taky záleží na systematice, jak co kam kdo řadí. Pokud je mi známo, tak není ani udělaná kompletní systematika podle DNA, takže vím, že někteří staří čínští vědci spoustu na západě uznávaných druhů neuznávají. Možná se časem ukáže, že pěstujeme jen pár druhů, které mají odlišné formy. Blbé je, že některé semenáčky rostou opravdu hodně pomalu.

Souhlas. Variabilita v rámci semenáčů je dost velká. Mám tři semenáče ph. kwangsiensis a každý je trochu jiný. (Teď mají do 12cm) Tvar, zbarvení listu,... Uvidíme, až povyrostou.

26

Re: Výsev bambusů, průkopník slepých uliček - aneb sdílejme know-how

pavel.janko napsal:

Semenáčky opravdu bujně rostou. Po půl roce jsou krásné, listy jak lopuchy smile

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test


Rostou fakt pěkně.

27

Re: Výsev bambusů, průkopník slepých uliček - aneb sdílejme know-how

Martin Gross napsal:

Souhlas. Variabilita v rámci semenáčů je dost velká. Mám tři semenáče ph. kwangsiensis a každý je trochu jiný. (Teď mají do 12cm) Tvar, zbarvení listu,... Uvidíme, až povyrostou.

Držím palce ať je dopěstuješ do dospělosti. Mně nějak dochází trpělivost. Čím dál častěji je obcházím s rýčem. smile

28 Naposledy upravil: Martin Gross (14.08.2020 10:19:30)

Re: Výsev bambusů, průkopník slepých uliček - aneb sdílejme know-how

K tématu, ač ne k výsevům.
Moje semenáče ze semen f. nitida od pana Rezla (když ještě posílal semena poštou...)
PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


Letos překročej 3m.




Nitida jiné semeno, jiné stanoviště. skoro bez chloupků.
PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


Nikde jsem nečetl... Je normální, že vyrážejí až v tuhle dobu? V druhé půli července? Letos až ne přelomu červenec/srpen.

29 Naposledy upravil: Martin Gross (14.08.2020 10:54:43)

Re: Výsev bambusů, průkopník slepých uliček - aneb sdílejme know-how

semenáče ph. kwangsiensis, semena od pana Lipenského ze Žamberka foceno cca květen/červen
PunBB bbcode test

PunBB bbcode test



Teď už jsou v květináči a mají tak trojnásobek výšky a tři výhony.

30 Naposledy upravil: pavel.janko (12.01.2021 13:38:09)

Re: Výsev bambusů, průkopník slepých uliček - aneb sdílejme know-how

Tak moje semenáčky z jara začaly nepěkně žloutnout. Příčina je nejspíš v tom, že jsou jim již litrové nádoby těsné a také byly při vydatných deštích dost dlouho přemokřené. Z drenážních dírek nádob vylézají mnohdy 20cm dlouhé kořeny. Doma je mít nemůžu, tak jsem je začal sadit ven. Uvidíme, jestli přežijí zimu.
Je krásně a moje již velké F. nitida vyhánějí stébla jak o život.
Přeji hezký den.

PunBB bbcode test

jankop