13

Re: Phyllostachys se chová, jako fargezie

Pokud už je tam 10 let, tak by měl i se zasypáním být rozlezlý několik metrů do okolí. To je dobře, že máš na porovnání vegetativně množenou sazenici, bude zajímavé, jaký bude rozdíl v budoucnu, tedy, pokud kolegyně má sazenici z dobrého zdroje. smile

14

Re: Phyllostachys se chová, jako fargezie

Chci se zeptat: Je u bisetiho běžné, aby měl 3 i 4 větvičky na kolénku, u nového výhonu? Ta moje rostlina má nejčastěji 3. U ostatních phyllostachysů, co mám, jsou pravidlem dvě.

15

Re: Phyllostachys se chová, jako fargezie

Mrknu na svůj, jak to má a dám vědět, uvidím ho ve středu nebo ve čtvrtek.

16

Re: Phyllostachys se chová, jako fargezie

Tak jsem zkontroloval a můj má pouze 2 větvičky.

17

Re: Phyllostachys se chová, jako fargezie

Tak furt doufám, že to může být tím nešikovným místem, přehnojením a tak. Zkouším ho rozsadit na jiná místa, kde bude vše ok. Tak uvidím, jestli jde o reakci na podmínky, nebo zda je to meristémový paskvil.

18

Re: Phyllostachys se chová, jako fargezie

Martin Gross napsal:

Chci se zeptat: Je u bisetiho běžné, aby měl 3 i 4 větvičky na kolénku, u nového výhonu? Ta moje rostlina má nejčastěji 3. U ostatních phyllostachysů, co mám, jsou pravidlem dvě.


Na stejném místě zasazená vegetativní spectabilis to na letošních výhonech hodlá zkoušet taky. Vypadá to, že budu muset přestat s hnojením dusíkem. Dvě loni sazená stébla spectabilis mají na tom místě šest nových o stejné síle. Asi je v rauši z přehnojení....