1

Téma: Chtěl bych začít s phyllostachys vivaxem

Ahoj,
chtěl bych pěstvat tento druh bambusu, protože by měl rychle růst a vydržet přes zimu na zahradě. Můžete mi tedy prosím poradit co potřebuji, za jak dlouho bambus doroste plné výšky a kde sehnat rostlinu, případně nabídnout (mik95@seznam.cz).

Jsem úplný začátečních, doteď jsem měl maximálně malý bambus do interiéru, ale láká mě vysoký vzrůst již zmiňovaného druhu.

Předem moc díky za rady!!

2

Re: Chtěl bych začít s phyllostachys vivaxem

Ahoj,
1. je škoda, že při registraci neuvádíte místo bydliště! Jinak Ti nemůžeme dodře poradit.
2. pro všechny nově registrované doporučuji číst fórum a články, 90%dotazů je tam zodpovězeno.
3. Osobně pro začátek doporučuji Phyll. aure. spetabilis - u mě se nejrychleji rozrůstá do šířky a také do výšky(5,5m) nebo Phyll. atrovaginata - je mohutná a hodně v zimě odolná.
4. Co potřebuješ - hlavně nadšení, bambus je nenáročný na pěstování.
5. Přečti web a zjistíš, kde bambus získat.

3

Re: Chtěl bych začít s phyllostachys vivaxem

Plne souhlasim s Jirkou, a co se tyka druhu, tak bych asi jeste doporucil Ph. iridescens.

4

Re: Chtěl bych začít s phyllostachys vivaxem

Záleží přesně odkud jste ale osobně si myslím že vivax u nás maximální výšky nikde nedosáhne nebo maximálně na nejteplejšich místech republiky.
Také bych doporučil Phyll. a. spectabilis, atrovaginata a parvifolia které zmiňovaný vivax v našich podmínkách asi i prerostou.