1

Téma: Dělení trsu Fargesie

zaslal Paul87: Včera jsem se odhodlal vykopat desetiletý trs fargesie scrabria(rufa), vím že není ideální čas, ale musel jsem uvolnit místo a také jsem ho už dlouho chtěl rozdělit na menší. Už zabral moc mista. Překvapivě to šlo celkem dobře.

Pro zajímavost posílám pár fotek.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Dělení trsu Fargesie

Už to byl pěknej macek. Na fotkách to vypadá, že těch sazenic je víc, než by se zdálo, že se z něj dá nakrájet. smile

3

Re: Dělení trsu Fargesie

Jo sazenic z toho bylo hodně, odhodlaval jsem se k tomu dva roky, už kolem něj nešlo po dešti chodit tak jsem musel.
Naštěstí to šlo docela dobře, a sekerou rozdělen na čtyři kusy plus šest malých sazenich

4

Re: Dělení trsu Fargesie

Já jsem si u známé odkopával před 14 dny a byl to trochu masakr, když chtěl člověk jen "kousek". Naštěstí krumpáč Shefield (manganová ocel) a palice byly jasné řešení a nakonec jsem měl místo jednoho odkopku tři skoro třímetrové sazenice, no uvidím jak zakoření, když tak mohu dodat fotku (jednu už jsem posílal Wufengovi).

5

Re: Dělení trsu Fargesie

To plně chápu, já jsem z toho mého trsu odkopaval malé sazenice skoro každý rok a šlo to velmi špatně proto jsem se obával vykopat ho celý ale jak jsem psal výše k mému překvapení to šlo velmi dobře a získal jsem mnoho sazenic. Teď jen doufat aby se uchytili

6

Re: Dělení trsu Fargesie

Mám stejnou zkušenost. Líp se dělí celej trs, než z něj po stranách dolovat sazenice.

Doporučil bych trochu zredukovat nadzemní část. Na té poslední fotce je vidět značný nepoměr mezi nadzemní částí a kořeny. Prostříhal bych pár stébel, nebo alespoň zakrátil stébla, aby se omezil odpar z listů. Jinak si myslím, že doba na množení už je dobrá. Počasí nám přeje, tady teď vydatně prší.


svobiiik: Fotku mi pošli na email a já jí sem přidám.

7

Re: Dělení trsu Fargesie

Ok, dík za radu, zakratim to.Počasí je na to opravdu ideální teplo a prší tak jsem včera ještě vykopal zatoulany vivax v broskvy🙂

8

Re: Dělení trsu Fargesie

zaslal svobiiik:

PunBB bbcode test

9

Re: Dělení trsu Fargesie

Parádní úlovek. smile

10

Re: Dělení trsu Fargesie

Jen zjistit co je to přesně za Fargesii, to by bylo fajn. Musím dodat, že jsem ji vezl na kolečku, lidi na mě divně koukali, proč? big_smile

11

Re: Dělení trsu Fargesie

To je tedy poradny odkopek😃, také by mě zajímalo co přesně to je za druh
Možná by pro určení bylo lepší foto rostliny z které sazenice pochází a případně jak je stará a odkud byla pořízena

12

Re: Dělení trsu Fargesie

Pošli pak fotku, až začnou růst výhony a až se listy přestanou točit. Snad na něco přijdeme.