1

Téma: Hnědnutí listů

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Pěstuji ze semínka z Aliexpressu bambus (měl by to být phyllostachys aureosulcata) a začaly mi hnědnout listy (zanedlouho po tom co vyrostl první list), viz odkaz na foto...
https://www.dropbox.com/s/dgcjkkgs7uvy0 … 9.jpg?dl=0
Substrát je rašelina, poslední týden zalévám dešťovou vodou, předtím jsem asi 14 dnů zaléval chlorovanou z kohoutku, což jak jsem se tady dočetl by možná mohl být ten problém, ale jsem úplný začátečník, takže si tím vůbec nejsem jistý.

Předem děkuji za odpověď a případné rady.

Matěj

2 Naposledy upravil: svobiiik (18.09.2019 06:48:01)

Re: Hnědnutí listů

Ahoj,

já bych to neviděl jako problém, když jsem minulej rok v zimě zkoušel pěstovat pubescenc tak to vypadalo ze začátku taky tak. Myslím, že jde jen o častější zalévání a nedostatek správných živin (už si přesně nepamatuji kterých), tohle by se mělo napravit až ti budou za cca měsíc rašit další stébla. Já to měl tak, že nová stébla už na tom byla lépe a po té co jsem "pubescenty" přesadil do větších květináčů s lepší zeminou a cereritem a vystrčil na slunko ven tak se to jakš takš spravilo, i když občasné hnědnutí přetrvává.

Co se týká substrátu, u nás je to s kvalitou jak jsem poznal dost na štíru, čistá rašelina rozhodně není dobře, mě se osvědčil trávníkový substrát, myslím že od FloraSelf a dospod jsem dal trochu kompostu. Mám pár fotek jak mi to rostlo a co z toho teď mám, tak zkusím přihodit fotky.

Každopádně gratulace k sehnání semen aureosulcaty, taky bych bral :-)

3

Re: Hnědnutí listů

Ahoj,

díky za odpověď. Semínka mám odsud: https://www.aliexpress.com/item/3279189 … 4c4dzp6M6r , ale nevím jestli bych to doporučil, protože z asi 60 semen mi vyklíčilo jen jedno. (navíc jestli je to opravdu aureosulcata se asi teprve ukáže...)

A až budu přesazovat tak určitě zkusím jiný substrát smile

4

Re: Hnědnutí listů

Moje semenáčky měly také podobný průběh. Na podzim to dost prohnědlo, ale na jaře s novým růstem se situace zlepšila. S tím substrátem bych se asi také zamyslel. Pokud je to neupravovaná rašelina, tak by mohla být příliš kyselá.

Pokud jde o druh, tak bych byl dost skeptický. V tom odkazu na fotkách je namícháno několik druhů. Ale na bambus to vypadá, takže alespoň tak. smile