1

Téma: Zima 2018-19

zaslal Orangutan: Bashania fargesii - 6 metrová pod sněhem

PunBB bbcode test

2

Re: Zima 2018-19

Nevím jak jinde, ale já jsem zatím spokojený. Zima přišla pomalu, nemrzne mi tu moc silně. Sněhu napadlo docela dost, takže půda bude zavlažená. Předpověď počasí vypadá nadějně, takže zatím vše ok.

3

Re: Zima 2018-19

Přidávám pár fotek z Prahy.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

4

Re: Zima 2018-19

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

5

Re: Zima 2018-19

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

6

Re: Zima 2018-19

Zajímavé, jak se v zimě přebarvují stébla u Phyllostachys aureosulcata spectabilis. Jsou mnohem tmavší a červenější. Není to sluncem, tahle stébla jsou ve stínu.

PunBB bbcode test

7 Naposledy upravil: svobiiik (12.02.2019 14:08:39)

Re: Zima 2018-19

Ahoj, taky mám příspěvek k té zimě, sice se svojí jednou malou Atrovaginatou moc povyku nenadělám, ale chci přispět :-)
Atrovaginata

PS: Víc takovejhle zim ( u nás nedaleko Příbrami letošní zimu asi nejméně -14, což je parádní) a můžeme pěstovat venku i ten slavnej Phyllostachys pubescens, teda já už začal, ze semen a zatím doma, ale třeba se mi povede evropskej "Anderson"  :-) :
Atrovaginata

PPS: Neumím ty fotky otáčet, jak je nahraju na sweb tak se mi otočí "naširoko" a víc s tím nehnu. Pardon.

8

Re: Zima 2018-19

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Přešoup jsem je na svůj hosting a otočil ten druhý ať si neukroutíme hlavu. smile

Bohužel takhle malé semenáče často nevydrží. Nejlepší klon Phyllostachys edulis (pubescens) je asi v Evropě - klon Bokrijk, ten bude asi nejodolnější. Ale třeba budeš mít štěstí a bude novej odolnější klon svobiiik. smile

9

Re: Zima 2018-19

wufeng napsal:

Přešoup jsem je na svůj hosting a otočil ten druhý ať si neukroutíme hlavu. smile

Bohužel takhle malé semenáče často nevydrží. Nejlepší klon Phyllostachys edulis (pubescens) je asi v Evropě - klon Bokrijk, ten bude asi nejodolnější. Ale třeba budeš mít štěstí a bude novej odolnější klon svobiiik. smile

Děkuji. Příště zkusím to co na zahraničních fórech (Flickr nebo Photobucket).

Semenáčky zatím prosperují (i ta Sekvoje vždyzelená), nejdřív se je chystám přesadit do větších květníků a až se venku pořádně oteplí tak je dám ven někam mimo přímé slunce, ale určitě je budu pár zim zimovat někde v teple. Já jsem zatím docela rád, že vůbec semena vyklíčila, když jsem je kupoval za docela nízkou cenu z českého e-shopu (jen pro info tohle je z 20 semen a to jsem jeden semenáč už vyhodil, protože chytl plíseň).

10

Re: Zima 2018-19

svobiiik napsal:

Příště zkusím to co na zahraničních fórech (Flickr nebo Photobucket).

Nebo mi fotky pošli emailem na vburka@seznam.cz a já je sem přidám.

svobiiik napsal:

a to jsem jeden semenáč už vyhodil, protože chytl plíseň).

Takhle jich může skončit hodně. Udržet je na živu není vůbec lehké. Možná to stříknout něčím preventivně by nebylo od věci.

11

Re: Zima 2018-19

wufeng napsal:

Takhle jich může skončit hodně. Udržet je na živu není vůbec lehké. Možná to stříknout něčím preventivně by nebylo od věci.

No oproti Sekvojovci obrovskému je podle mého Ph. pubescens bezúdržbovej. Používám Previcur a ten se zdá být funkční. Ale včera mi jeden semenáček ukousl kocour a to jsem si myslel, že jediné čeho se bát je Panda velká :-). No, ale třeba se ten semenáček ještě zmátoří. Každopádně očekávám první výhonky. Postupně vše dokumentuji, tak kdyby byl zájem můžu založit vlákno s časosběrnými fotkami.

12

Re: Zima 2018-19

Přidávám pár fotek z Liberce ze začátku týdne. To bylo ještě slušně sněhu.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test