1 Naposledy upravil: svobiiik (12.02.2019 15:44:40)

Téma: Bambusy do začínající sbírky (poptávka)

Ahoj bambusáři,
minulý rok jsem si pořídil pár druhů bambusů a už delší dobu zjišťuji, že mě zájem o bambusy chytil a jen tak se nechce pustit, a tak během zimy pročítám různé info a dávám dohromady seznam dalších druhů, které bych rád vyzkoušel.
Zatím mám:
Phyll. atrovaginata, aureosulcata Lama tempel, aureosulcata Spectabilis a vivax Shanghai (Moso ze semen nepočítám)
z Fargesií murieliae

Sháním se po bambusech především na tyčovinu s dostatečnou mrazuvzdorností (poloha 500-505 n.m.) zatím mám spadeno na:
Ph. parvifolia - tu se mi snad povede koupit v rosteto.
Ph. viridiglaucescens
Ph. alpina
Ph. iridescens
Ph. kwangsiensis
Ph. rubicunda
Ph. bisetii
Ph. Nuda

a

Bashania fargesii

Jinak se samozřejmě nebráním dalším druhům :-) a každopádně nemusím mít všechny a už vůbec ne hned.

Bohužel na výměnu nemám nic, takže jediné co mohu nabídnout je tvrdá česká měna.
Co se týká lokality, jsem od příbrami (bohužel do profilu už se mi to nedaří doplnit) a nemám problém s tím si udělat pro bambus delší výlet 100km+. Tak předem díky za nabídky ;-)

2

Re: Bambusy do začínající sbírky (poptávka)

Něco z toho mám viz. http://bambusy.info/?nabidka kdybys jel do Prahy, Phyllostachys bissetii asi jen jeden poslední, teď přesně nevím.

Phyllostachys kwangsiensis je oříšek. Na spoustě míst uhynul, někde to už vypadalo, že přestal kvést, ale znovu se do toho dal, takže není jisté zda přežije. Dal by se sehnat jeden nekvetoucí z Belgie, ale otázkou je zda se do toho nepustí později. Pak jsem viděl někde nabízet semenáče ale u těch není jasné, jaké budou v dospělosti, takže asi je lepší čekat.

Phyllostachys rubicunda už je v pořádku, po kvetení pěkně jede. Jen se blbě množí, málo odnožuje. Loni jsem jednu měl, další netuším, třeba na ní někde narazíš.

Phyllostachys viridiglaucescens a Phyllostachys iridescens mi přijdou na tu lokalitu málo odolné. Když tam vydrží, budou to malé porosty, pořádné tyče asi neudělají.

3

Re: Bambusy do začínající sbírky (poptávka)

wufeng napsal:

Něco z toho mám viz. http://bambusy.info/?nabidka kdybys jel do Prahy, Phyllostachys bissetii asi jen jeden poslední, teď přesně nevím.

Phyllostachys kwangsiensis je oříšek. Na spoustě míst uhynul, někde to už vypadalo, že přestal kvést, ale znovu se do toho dal, takže není jisté zda přežije. Dal by se sehnat jeden nekvetoucí z Belgie, ale otázkou je zda se do toho nepustí později. Pak jsem viděl někde nabízet semenáče ale u těch není jasné, jaké budou v dospělosti, takže asi je lepší čekat.

Phyllostachys rubicunda už je v pořádku, po kvetení pěkně jede. Jen se blbě množí, málo odnožuje. Loni jsem jednu měl, další netuším, třeba na ní někde narazíš.

Phyllostachys viridiglaucescens a Phyllostachys iridescens mi přijdou na tu lokalitu málo odolné. Když tam vydrží, budou to malé porosty, pořádné tyče asi neudělají.

Jo jsme chladnější lokalita a asi nemá smysl to zkoušet, každopádně bisetii nebo tu alpinu bych rád ještě vyzkoušel (nejlépe obojí), takže pokud by byla k mání... (domluvíme se mailem).

Ještě se zeptám, ohledně těch kvetoucích, neobjevila se u někoho vyzrálá semena?

4

Re: Bambusy do začínající sbírky (poptávka)

Před lety od obou semena byla, teď už o žádných nevím.