1

Téma: Pseudosasa japonica

Zdravím všechny milovníky bambusů,
chtěla jsem se vás zeptat, jaké máte zkušenosti s pseudosasou japonikou? Roste někomu z vás na zahradě trvale vyšší trs? Jak je starý a v jaké lokalitě? Letos mi zatím nezmznula (její čtvrtá zima a vždy jsme ji pořádně zahrabali do dubového listí a zalévali), ale roky před tím vždy všechna stébla a listy odešly. Museli jsme jí seříznout u země a za sezonu vyrostla tak 30-40cm a celé se to takhle 3x opakovalo.
Máme jí v pásu 20m (217 m.n.m. a moc na ní nefouká) a zkouším, jestli až lépe zakoření a vytvoří mohutnější trsy, tak pak už zimu lépe přežije a bude jako živé ploty na obrázcích z googlu (které jsou asi z USA). Nebo jí prostě budu muset vyměnit za jiný druh, protože potřebuji živý plot alespoň 2m vysoký.  Děkuji vám za vaše zkušenosti.

2

Re: Pseudosasa japonica

Myslím, že na živý plot je to u nás absolutně nevhodný druh. Bohužel se budete muset smířit s tím, že jste špatně vybrala. Není to příliš odolný bambus.

Tuším, že se vám nechce, ale doporučil bych vám vyměnit jí za něco jiného. Zkuste nejdřív vykopat třeba jen kus a postupně jí nahraďte něčím jiným. Je spousta jiných druhů, které budou o třídu lepší.

3 Naposledy upravil: japinka (15.03.2013 19:36:00)

Re: Pseudosasa japonica

Děkuji vám za odpověď. Taky jsem k tomu dospěla. Je moc hezká a tak jsem jí chtěla dát čas, jestli se neadaptuje. Jestli ale máte stejné zkušenosti, tak už to vzdávám. Nu což chce/nechce přesadím ji a použiji alespoň do svahu u koryta k potoku smile Jinde už nemám pro tolik rostlin místo.  Bambus je pohledově hezčí rákos, tak se tam bude hodit. Když omrzne tak to nevadí. Tady ta výška 40cm vyhovuje. Přidávám ještě  foto pro ilustraci (pokud se mi to podaří).

PunBB bbcode test

4

Re: Pseudosasa japonica

Tak po čase musím přidat mou zkušenost s tímto druhem. Jaksi jsem před lety ještě nepochopila, že nejdůležitější na bambusu je správný výběr rostliny na správné místo. Pseudosasa japonica je moc hezký bambus, který mi v dobré víře před lety prodali jedni nadšení zahradníci v malém zahradnictví. Podle popisků z knihy i fotek na netu jsem vrhla určité prostředky, ale hlavně hodně úsilí do budování živého plotu. Po pár letech (cca 4), kdy na tomto místě bambus v zimě hodně umrzal a moc nerost a wufeng mi potvrdil, že to nebude v příštích letech, až rostliny zesílí lepší, tak jsem si dala práci a všechno vykopala (za tu dobu se bambus dost rozrostl) a přesadila jsem ho do břehu potoka cca 45 m dlouhý pás.
V korytu potoka se bambusu výtečně daří. Nejenže přestal umrzat a v létě usychat, úžasně se rozrostl. Až moc, bohužel.
Posílám adminovi fotky.

5

Re: Pseudosasa japonica

Jsem rád, že se našlo místo, kde se mu daří. Jestli máte problém s posláním fotek, zkuste je před posláním zmenšit. Odjinud mi chodí, takže na mé straně by problém být neměl.