1

Téma: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

Zdravím, zaznamenali jste někdo v loňském roce kvetení tohoto druhu?Mám jednu sazenici přes zimu v průjezdu a vyrazily malá stébla a začaly se tvořit květy.

2

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

Zdarec,
moje dvě rostliny jsou naprosto v pořádku.Dokonce letošní zima se na nich podepsala minimálně.Pouze pár horních listů je suchých,jinak na to jak jsou listy velké jsou krásně zelené.
    Kdyby to šlo vyfotit,celkem by mě to zajímalo.Tak pěkný bambus a z květů bych radost u něho neměl.

3

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

Tak už i u mne se ukázaly květy i na starších rostlinách. Zprvu jen na letošních zakrslých výhoncích a nyní už i na starších stéblech.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

4

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

Nějak se to rozjíždí. Kromě Indocalamus latifolius Hoppei i Bashania fargesii. Doufám, že už je to pro letošek dost a nic jiného už nepokvete.

5

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

Znamená to že když jsem si letos pořídil svůj první bambus Bashanii fargesii, že mi vykvete a uhyne? Nebo poroste dál?

6

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

To kvetení bambusů nesmíme brát tragicky a dívat se do budoucnosti. Už se těším na novou generaci Phyllostachys kwangsiensis a Phyllostachys rubicunda neb oba mi do svého kvetení narostly do nádherných exemplářů - byť po kvetení uhynuly. Bashania fargesii mi zatím nekvete ani Idocalamus latifolius Hopei. Zima 2011-2012 mi však zahubila celý porost Indocalamus tesselatus a proto jsem jej vyřadil z dalšího pěstování. Rád bych se zde dočetl zkušenosti s druhem Phyllostachys alpina =? Phyllostachys elegans. Dle mého názoru je to velmi podceňovaný byť krásný druh. 


wufeng napsal:

Nějak se to rozjíždí. Kromě Indocalamus latifolius Hoppei i Bashania fargesii. Doufám, že už je to pro letošek dost a nic jiného už nepokvete.

7

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

VYŽADUJE INDOCALAMUS LATIFOLIUS SPECIÁLNÍ PÉČI?

Položím svůj dotaz zde, snad nevadí, že se netýká kvetení. Vyžaduje tento velkolistý druh více živin nebo nadstandardní péči, aby jeho listy vypadaly pěkně a zdravě? Zdá se mi že často vidím, včetně mé ještě malé rostliny, že listy jsou brzo po vyrašení "naschlé" Ať se jedná jenom o drobné flíčky nebo i větší část listu. Celá rostlina pak působí zbídačeným dojmem a že jí něco chybí.

8

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

Ahoj klidně sis mohl založit nové téma.
Předem říkám, že ho nepěstuji, ale široké listy budou rychle přicházet o vodu, takže bych ho dal do stínu a před něj zakopal 1000L plastové jezírko z OBI abych zvýšil vzdušnou vlhkost kolem rostliny.
Pokud nepomůže tohle, tak už jedině rosit rostlinu nějakým rozstřikovačem ve velkých vedrech, ale v zimě tomu stejně nepomůžeš, takže bys to celé musel mít ve skleníku.
Záleží co je pro tebe dostupné a akceptovatelné, ale v žádném speciálním hnojivu to není.

9

Re: Kvetení Indocalamus latifolius Hoppei

pavelmicek napsal:

VYŽADUJE INDOCALAMUS LATIFOLIUS SPECIÁLNÍ PÉČI?

Položím svůj dotaz zde, snad nevadí, že se netýká kvetení. Vyžaduje tento velkolistý druh více živin nebo nadstandardní péči, aby jeho listy vypadaly pěkně a zdravě? Zdá se mi že často vidím, včetně mé ještě malé rostliny, že listy jsou brzo po vyrašení "naschlé" Ať se jedná jenom o drobné flíčky nebo i větší část listu. Celá rostlina pak působí zbídačeným dojmem a že jí něco chybí.


To by mě taky zajímalo, jestli někomu prosperuje, já s ním osobní zkušenost nemám. Našel jsem tu na fóru jen starší foto, kde vypadá, že neroste špatně. Třeba se autor ozve a dá vědět, jak se mu po letech daří.

PunBB bbcode test

http://forum.bambusy.info/post/1869/#p1869

Letos jsem se rozhodl skončit s pěstováním Indocalamus tessellatus. Zkoušel jsem ho ze dvou různých zdrojů, na různých zahradách a nebyl jsem s ním spokojený. Nijak vitálně nerostl, namrzal.

Alespoň nějaký Indocalamus bych ale na zahradě chtěl mít, tak jsem pořídil z Nizozemska novinku - Indocalamus herklotsii. Údajně to má být nejlepší Indocalamus k pěstování. Sazenice se zatím chytla dobře, tak uvidíme jak si povede v zimě a v dalších letech.