1

Téma: Nerostou výhony

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu a názor zkušenější pěstitele. Loni v dubnu jsem vysadil Phyllostachys aureosulcata Lama Tempel. Jedno stéblo zakrácené na necelé tři metry. Loni vyrostli nové listy ale žádné výhony. Zimu přečkal bez výrazného poškození a letos znovu vyrostli nové listy. Problém je že nevyrostli opět žádné výhony. Stanoviště možná není nejlepší co se týká půdy, ale kousek  vedle mám ve stejnou dobu vysazený Spectabilis (loni také nic, ale letos dvě třímetrová stébla a pár výhonů co přestali růst a zaschly) a Bissetii (letos asi dvanáct pěkných stébel). Myslíte, že je ještě šance na růst nebo má sazenice nějakou vadu a mám si sehnat jinou? Děkuji

2

Re: Nerostou výhony

Pokud jsi sadil loni, tak v klidu vydrž do příštího roku.
Teď naposled trochu přihnoj a také z jara. Pokud by příští rok nic nenarostlo, tak proveď kontrolu kořenového systému, jestli se rostlina rozrůstá. (rozhrab hlínu kolem sazenice) Pokud se kořenový systém nerozrostl, tak je někde chyba a pořiď si od nějakého pěstitele dostatečný odkopek.
Jinak není důležitá nadzemní část bambusu (i když o tu nám všem jde), ale kořenový systém z kterého nové stébla vyrůstají.

3 Naposledy upravil: Jarek (03.07.2017 05:31:18)

Re: Nerostou výhony

Měl jsem odkopek p. concava od Jirky, předloni jsem ho dal do země, loni žádné nové výhonky, tak jsem myslel že z toho nic nebude, ale letos cca 10 výhonků..
Je možné, že to první jaro měl pouze pupeny ze kterých šly rhizomy..

4

Re: Nerostou výhony

Když měly moje Phyllostachysy své první jaro po zasazení, začaly rašit výhonky poměrně pozdě v létě. Byl jsem upozorněn, že po zasazení na podzim můžou, ale nemusí výhonky vyrašit.

5

Re: Nerostou výhony

Děkuji za odpovědi. Pokusím se být trpělivý a počkám do příštího jara.