13

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

U mě po letošní zimě má Phyllostachys arcana Luteosulcata většinu stébel celá černá.

14

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

wufeng napsal:

Nová zajímavá novinka se objevila u druhu Phyllostachys nigra.

Jde o Phyllostachys nigra Kiyoshi

Nadhera!

15

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Taky mě nadchla. Získal jsem malou sazeničku, tak uvidíme, jak si povede.

16

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

wufeng napsal:

Taky mě nadchla. Získal jsem malou sazeničku, tak uvidíme, jak si povede.

Tak to je uzasny, preju at prospiva. Jestli moji peci vydrzi ty dve odrudy co mam, urcite se poohlednu i po teto ❤️

17 Naposledy upravil: wladap (03.07.2017 21:04:51)

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Phyllostachys arcana Luteosulcata – zčernání po zimě.

PunBB bbcode Atrovaginata

PunBB bbcode Atrovaginata

18

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Výše jsem psal o novince Phyllostachys nigra Kiyoshi. Podařilo se mi jednoho prcka sehnat, tady je na fotkách.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

19

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Venku mrzne, tak využiji čas pro představení dalších bambusů.

V posledních letech se v nabídce objevily nové klony Fargesia sp. Jiuzhaigou. Jde o výběr z několika nových semenáčů nazvané B1, B2 Deep Purple, B3. Čekal jsem, jestli má smysl je pořizovat a jestli přinesou něco nového k těm mnoha již dostupným. Asi ano, neboť Fargesia sp. Jiuzhaigou B2 Deep Purple mezitím získala od bambusářů z Německa ocenění bambus roku 2017. Má jít o vitální rostlinu s krásně zbarvenými stébly, která se již v několika zahradách osvědčila.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

zdroj: https://forum.bambus-deutschland.de/kpp … %E2%80%99/

To mě přesvědčilo si jednu sazenici pořídít a vyzkoušet. Zatím mám úplného prcka, který vyhnal spoustu nových stébel. Vitální se zdá, teď jsem zvědav, jak bude zvládat naše zimy. Tady je foto, snad ho tam najdete. smile

PunBB bbcode test

Klon B1 má mít žlutá stébla a růst dobře.

Fargesia sp. Jiuzhaigou B1

PunBB bbcode test

Možná ho časem zkusím, zatím mám vitální a pěkně rostoucí klon 2, který má také zelenožlutá stébla, tak zatím váhám.

Fargesia sp. Jiuzhaigou 2

PunBB bbcode test

Poslední klon B3 má mít světlejší listy.

20

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Další bambus co mě zaujal je hybrid mezi Fargesia murieliae a Fargesia nitida, který vznikl spontánně v zahradě Belgického pěstitele bambusů Hermana De Swerdt, pravděpodobně kolem roku 2005. Od něj ho získal J. V. D. palen a dává ho dál do oběhu. Má jít o jeden z nejvitálnějších nových bambusů co zná.

Fargesia nitida x murieliae ‘Schensbossen’

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Zajímavým se také jeví hybrid Fargesia nitida x murieliae ‘Obelisk.’ Na různých stránkách se jeho popisy liší. Někdo uvádí, že roste vzpřímeně, někdo, že je převislý. Měl by to být vitální, velmi zimovzdorný nový bambus, tak jsem zvědav, jak poroste u nás.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

Doplněné popisy hybridů tady http://bambusy.info/?clanky:Nove-kultiv … sia-nitida

21

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Moc pěkné přírůstky do sbírky,hlavně at ta nigra Kiyoshi rychle roste,hlasim se mezi zajemce :-)

22

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Ty červené stébla vypadají nádherně.

23

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

paul87 napsal:

Moc pěkné přírůstky do sbírky,hlavně at ta nigra Kiyoshi rychle roste,hlasim se mezi zajemce :-)

Jasné, pamatuji na to, ale sám vidíš, jaký to je prcek, zatím se to množit nedá.

24

Re: Nové bambusy pro okrasné zahrady

Jirka napsal:

Ty červené stébla vypadají nádherně.

Jsem na to zvědav, někdy to na těch fotkách vypadá líp než ve skutečnosti, ale je fakt, že i ty prťavé výhonky, co má ta moje, barevné jsou.