1

Téma: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Ahoj všichni bambusáři.Dnes jsem byl v tomto bambusáriu a jsem velmi zklamán.Jel jsem si tam pro Arundo donax variegata,které podle ceníku mají ale to je omyl,nemají tota a ani klasické a nejspíše ho budou mít až příští rok.Majitel v Bambusáriu vůbec nebyl,zato tam byli dva chlapi,a ten který se mě ujal a ptal se co potřebuji tak nevěděl ani co je Arundo,jestli ho mají,tomů se říká člověk na svém místě big_smile,navíc mě příde že věčinu bambusů mají předraženou.Nevim jak vy ale já jsem velmi nespokojený.Zatim ahoj.

2

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Chápu že jsi naštvaný, ale napsal jsi to taky majiteli? Jestli ne, tak to zkus nebo přímo zavolej. Já jsem měl taky první špatnou zkušenost, ale poté co jsem jim napsal mail, Honza Kocourek se mi osobně omluvil a chybu napravili. Nikdo nejsme dokonalý. S Honzou jsem se od té doby seznámil a myslím že „bambusařinu“ dělá tady v Čechách nejlépe a nejpoctivěji. Radši ti bambus neprodá, když bude vědět že nebude mít dobré podmínky, před 14-ti dny jsem tam byl s kamarádkou, která chtěla bambusy do květináčů na terasu a málem odjela s prázdnou, protože jí prostě vysvětlili všechno co to obnáší, rizika atp. Já jsem jí nakonec musel přemluvit ať to přece jen zkusí a nekoupila si nakonec phyllostachysy, který původně chtěla, ale fargesie. o ceně bambusů se tu už diskuze vedli, cena se ti nebude zdát vysoká pokud uvidíš „sazenice“ phyllostachysy jsou většinou kolem 2m s parádním kořenovým balem, pokud to tak nebude, nepůjde kytka do prodeje. Což se mi třeba stalo u ph. Nuda localis od pana Rezla, který jsem koupil loni na jaře a byl bez balu. Taky je to na té kytce znát. Na to jaká byla mírná zima, tak jí mám ze všech v nejhorším stavu. (Foto posílám tak pro informaci). Nutno ovšem dodat že ostatním kouskům od páně Rezla se daří zatím skvěle. Obecně platí že pokud chceš něco ušetřit a radši si na velký kytky chvílí počkáš, jeď na Moravu. Pokud chceš pěkný vzrostlý sazenice v dobrým stavu, který jsou „nastartovaný“ vyhánět výhonky a nevadí ti si za to připlatit jeď do Rosteta.
Ještě ti to přijde drahý? Koukni se kolik kytky stojí v Evropě, odkud se k nám dovážejí.

Phyllostachys nuda Localis

http://bambusy.info/img/uploaded/Phyllostachys-nuda-Localis-heyoka-kveten2008-01.jpg

3

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Zdravím lidi, jsem sice začátečník - na jaře si jdu teprve pro první rostliny......Ale musim říct, že s Rosteto jsem byl nejvíc spokojen!!! Přišel jsem tam, že chci poradit - věnovali se mi bez problémů přes půl hodiny, ukázali  celou zahradu, když jsem se ptal na otázku na kterou nevěděl brigádník odpověď, zavolal mi zaměstance a poradili mi - vyhledali v knížce, zavolali p.Kocourkovi!! Ten byl maximálně ochoten a poradil mi úplně se vším a dokonce mi doporučil ať nekupuji nic na podzim, ale ať počkám na jaro - ikdyž to znamenalo, že momentrálně přichází o kšeft.......!!!!

4 Naposledy upravil: Zdenko (25.01.2009 15:13:04)

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Zdravím všechny babusáře.Já osobně jsem nikdy v bambusáriu Rosteto Praha-Troja nikdy nebyl,ale s panem Kocourkem jsem několikrát komunikoval přes e-mail a telefon.Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti a mimochodem pan Kocourek (přes moji osobu) zdarma věnoval několika členům tohoto fora životaschopná semena Fargesie Nitida Nympehenburg.Za což mu opakovaně děkuji.
Pro Kalkulator80 - občas se stane,že je den blbec a pokud nejde o zdraví či o život,jde o malichernost.;)

5

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Já J. Kocourka znám a je to opravdový bambusář. Určitě návštěvu u něj doporučuji. Budete v nejlepších rukou. Na jaro připravuje pár zajímavých novinek z dovozu, tak až mi dá svolení prozradit co doveze, dám vám sem vědět.

6

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Jako uplný bambusový  laik, jsem si nechal poradit od Rosteto.cz pana Kocourka, no a po třech měsících po osazení stálezeleného živého plotu, mohu jen konstatovat, že všechny sazenice rostou jak bylo předpověděno a všechny jsou ve výtečné formě...
  Po rozhodnutí, osázet bambusy jako živý plot jsme se dle dohody s panem Kocourkem sešli, vše mi pečlivě a v klidu vysvětlil při šálku čaje, a po nějaké době jsem přijel pro sazenice a substrát.
  Za mne, je tedy spolupráce velmi dobrá, příjemné je i prostředí k prodeji, kdy vše probíhá v bambusáriu při čaji. Firmu tedy doporučuji, a doufám v další spokojený nákup příští jaro. Dokoupím a vysadím  nějaké větší druhy pro bambusolesík....

Michal Fejfar

7

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

heyoka napsal:

chtěla bambusy do květináčů na terasu a málem odjela s prázdnou, protože jí prostě vysvětlili všechno co to obnáší, rizika atp.

Mel by tu nekdo cas a chut vysvetlit alespon ve zkratce proc Phyllostachys v kvetinaci neni idealni a co jsou ta rizika? O mrznuti a nutnosti prihnojovat vim. Bylo toho na onu slecnu moc nebo to nedoporucili v tom bambusariu?

8

Re: bambusárium Rosteto Praha-Troja

Tam šlo hlavně o přezimování, které je v podmínkách ČR rizikové. Zejména dlouhotrvající mrazy jsou někdy fatální.

Článek o pěstování mám tady:

http://bambusy.info/?clanky:Bambusy-na- … h-nadobach