37

Re: zima 2016-17

Ahoj,zima špatná -25 a větrno,ale i když jsem měl všechny bambusy (listy žluté) pryč,
tak většinou zjara narostla nová stébla,ale bohužel ne tak silná.Záleží na tom,jakému druhu se u vás bude dařit nejvíc.
Hodně záleží na druhu a na umístění.Doma u baráku P.A.Spectabilis  7m a na zahradě,kde je větrno,tak většinou zmrznou
a nevyzrajou nová stébla a mají cca 3m.Pěstuji 10let.S pozdravem tulacek.

38

Re: zima 2016-17

Tady u Broumova letos poškození i u fargesií. Počítám tak minimálně 50% listí. V současné době plné slunce a ve dne teplo, promrzlá půda a v noci pod mínus 10. To jim moc nepřidá. Celkově to je letos tvrdá zkouška. Sleduju, že v Radči u Úpice máme kolegu bambusáře, jezdím tam každý týden na Trutnov a musím tedy lépe koukat, kde uvidím nějaké bambusy. Zdravím :-)

39

Re: zima 2016-17

Jsem zvědav, jak to dopadne. Teď přes den pere slunce, v noci silné mrazy. Je to pro ně zkouška, ikdyž zatím se mi zdá, že se ty moje docela drží.

40

Re: zima 2016-17

pro Skot,se zastav bydlim naproti koupalisti pod kaplickou,sem doma jen o víkendu.

41

Re: zima 2016-17

Tak u většiny bambusů je  osumdesát procent listů  už úplně suchá .A zbytek si myslím seschne v březnu.
   Velkolisté  bambusy to odnesly už v lednu,ale u phyllostachys to je patrné naplno až teď,s jarním silnějším sluníčkem se zkroutily.Také část konců větví je nějak podezřele světlá ,přesně  se opakuje  situace ze zimy 2012-13.
Dokonce i sasy kurilensis,oschidensis mají po listech,to je poprvé za dobu co je pěstuju.A to rostou v celodením stínu od severní strany domu.
  Fargesie jsou tak z poloviny suché,o něco lépe jsou na tom jen rufy.Ale ty mi nikdy zatím neoschly,ani na plném slunci.
Skoro pět týdnů tady nevystoupily teploty nad bod mrazu a to se bohužel musí někde projevit.
V květnu se to znovu zazelená.Do té doby to musíme vydržet...

42

Re: zima 2016-17

Letos hrozně záleží na místě kde rostou. Zatímco v Praze je poškození listů velké, některé druhy mají až 100% listí pryč, v Liberci zatím, pokud nepřijde nějaká náhlá pohroma, zatím výborné. Přišel jsem sice o hodně stébel, zlomila se pod tíhou sněhu, ale jinak vše vypadá skvěle.

Sníh už skoro rostál, hodně stébel ale zatím stále leželo. Musel jsem jim pomoci se postavit a vystříhat zlomená stébla.

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

43

Re: zima 2016-17

Hodně se jich podélně rozštíplo.


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

44

Re: zima 2016-17

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

Když jsem jim pomohl, zůstaly stát.

PunBB bbcode test

45

Re: zima 2016-17

Pro porovnání:

V zimě Sasa kurilensis.


PunBB bbcode test

Teď po oblevě:

PunBB bbcode test

46

Re: zima 2016-17

V zimě Bashania qingchengshanensis.


PunBB bbcode test

Trochu poškozené listy má, ale celkem minimálně.

PunBB bbcode test

47

Re: zima 2016-17

Zasněžené Fargesia murieliae.

PunBB bbcode test

Sice ještě mají zkroucené listy, ale nevypadá to na nějaké poškození.

PunBB bbcode test

48

Re: zima 2016-17

Phyllostachys nuda

PunBB bbcode test

Prakticky bez poškození.

PunBB bbcode test

Phylostachys bissetii dopadl podobně, absolutně bez poškození.