13

Re: zima 2016-17

parádní.
doufám, že ta vlna mrazů nebude tak strašná.
koukám že parvifolii máš svázanou. taky jsem to udělal,ale u všech.

14

Re: zima 2016-17

Jiné bambusy nepotřebuji svazovat, ale u parvifolie se mi ze země stébla vyvrací.

15

Re: zima 2016-17

Tady u Broumova, okr. Náchod, již všechny rostliny Phyllostachys silně poškozeny. Minimálně stoprocentní ztráta listů. Fargesie stočené listy, případná poškození vyjdou najevo po oteplení. Vždy přejde několik zim, kdy rostliny vybují, pak jedna, která zlikviduje celou nadzemní část. Zkouším to tady vlastně od většího rozmachu bambusů u nás, od doby, kdy pan Kastner začal v Lenešicích prodávat. Letos max mínus 24, to ale není hlavní problém. K největšímu a nejrychlejšímu poškození dojde za situací, kdy je třeba jen - 8 a silný vítr.

16

Re: zima 2016-17

Letošní zima je dost zvláštní. Vždy jsem měl nejtepleji v Praze a letos je to poněkud obráceně. Na zahradě v Liberci, kde bývají nejtužší mrazy je teď o 5°C tepleji než v Praze. Jen dvakrát tam šla teplota k -20°C. Sněhu je tam ale spousta. Udělal jsem pár fotek pro ilustraci. Většina bambusů mi zmizela pod sněhem včetně několikametrových kousků. Poškození na nich moc nepozoruji. Určitě se něco poláme, ale zatím jsou v dobré kondici.

Tato solitéra  Fargesia murieliae Jumbo cca. 2,5m vysoká skoro zmizela pod sněhem.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

17

Re: zima 2016-17

Vzrostlý trs Phylostachys aureosulcata spectabilis částečně zmizel pod sněhem. Pár stébel zůstalo stát, většina je pod sněhem.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

18

Re: zima 2016-17

Přes 5 metrů vysoký Phylostachys bissetii zmizel celý pod sněhem.

PunBB bbcode test

Dva semenáče Fargesia nitida Nymphenburg.


PunBB bbcode test

Tady leží dvoumetrové Sasa kurilensis.


PunBB bbcode test

19

Re: zima 2016-17

Chráněná stromem Bashania qingchengshanensis zčásti stojí.


PunBB bbcode test

Tady byl plot z několika Fargesia murieliae. Leží směrem k sousedům pod cca. půlmetrovou vrstvou sněhu. Normálně přes něj není vidět, teď, jako by tam nebyl.

PunBB bbcode test

20

Re: zima 2016-17

Velké porosty Phyllostachys aureosulcata Lama TempelPhyllostachys aureosulcata aureocalis Lama Tempel zmizely pod sněhem.


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys nuda lehla nejméně. Pravděpodobně díky větvím jabloně, které jsou nad ní.


PunBB bbcode test

21

Re: zima 2016-17

Zdravím admina a všechny bambusáře. Zajímavá fota z Liberce. Neřekl bych, že tam budou rostliny takto pěkně vypadat. Tady všude v okolí i jinde jsem viděl dost poškozené phyllostachysy. U nás to přisuzuji klimatickému zlomu, na kterém se často tvoří mrazivé větry, což asi Liberec tolik nepostihuje. Například dnes tady, teplota minus 11 a velmi silný vítr. Jedním oknem směrem do Čech zataženo, druhým koukám na Polsko a jasno. Co se týká počasí, tak mohu potvrdit, že se chová poslední dobou trochu zvláštně. Například některá nedaleká místa 400m.n.m i níže, mají 40 až 50 cm sněhu a tady jezdím na běžkách v 700 až 800 metrech nad mořem na bídných pětadvaceti a není to za posledních pár let vůbec vyjímka.

22

Re: zima 2016-17

Ten vítr je svinstvo. Ale i -24°C co u vás bylo je na Phyllostachysy už moc. Už jsem to taky zažil, zrovna v Liberci a co bylo nad sněhem zmrzlo. Bohužel se obávám, že to pro tebe znamená se spokojit s pár Fargesiemi, nebo Phyllostachysy svazovat a balit, když zahrozí velké mrazy, nebo když bude foukat.

V Praze je to horší, přidám fota brzy. Není tu moc sněhu a i sušší vzduch, takže některé bambusy vypadají výrazně hůř. Nejlépe je na tom Phyllostachys atrovaginata ta je zelená, jako by ani žádná zima nebyla.

23

Re: zima 2016-17

zaslal: karlos.mexican

ahoj lidi
další kontrola bambusů cca  po dvou týdnech. mrzne ve dne v noci, ale nejmíň tady bylo -15°c. jaký budou škody nevim, ale vše je zelené, jen u aureocaulis je vidět poškození listů. parvifolia jen mírně(pár lístků), ale na stéblech se objevily vybledlý skvrny (foto)  atrovaginata nic ta je super. fargesie snad dobrý.
mějte se karlos



Phyllostachys propinqua Li Yu Gan a Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata spectabilis Lama Tempel

PunBB bbcode test

24

Re: zima 2016-17

zaslal: karlos.mexican

Phyllostachys parvifolia

PunBB bbcode test

Phyllostachys parvifolia stébla

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test